MobilOyun Gündem
Trend

PUBG: New State Hakkında Tüm Bildiklerimiz

Krafton ve PUBG Studios, PUBG: Mobile yapımcılarından yepyeni bir mobil oyun olacak PUBG: New State adlı yeni bir oyunu duyurmuştu.

Yeni oyun duyuruldu; ancak çok fazla bir şey söylenmedi, o yüzden hakkında bildiğimiz her şeye bir göz atalım.

Alfa Testi Onaylandı

Krafton, New State’in Haziran 2021’de alfa testinden geçeceğini doğrulamıştı. Yalnızca ABD’de ve 11-13 Haziran’da olanlar içindi ve söylenenlere göre büyük bir başarı gösterdi. Alfa testi, oyunun gelişimi ve yeni mobil oyuna gelen bazı özellikler hakkında geri bildirim almak için yeni harita Troi’de gerçekleşti.

Oyunun Hikayesi

2051 yılında geçen New State, orijinal PUBG Mobile oyunundan geleceğe sıçrama şansı veriyor. Oyun bir battle royale olmaya devam ediyor ve şimdiye kadar söylenen her şeyden, PUBG Mobile deneyimini kullanarak hemen oyuna dalabileceksiniz gibi görünüyor. Buradaki ana amaç, oyunu PUBG Mobile’da yeni bir harita veya oyun modu ile gidebileceğinizden daha fazla geliştirmek gibi görünüyor.

Fütüristik ayarlar, boş bir alışveriş merkezindeki savaşları, neon ışıklarla dolu araçları ve ek silahları gösteren fragmanla birlikte, oyunun kıyamet sonrası bir ortamdan yararlanacak şekilde yapıldığını doğruluyor. Ayrıca oyun haritasının adı Troi olacak.

Grafikler

Yeni nesil grafikler hakkında çok şey söyleniyor. Krafton, artan gerçekçilik ve yoğunluk için Global Illumination rendering’i kullanarak mobil oyunun sınırlarını zorlayacağını vurgulamak istiyor. Ekran görüntüleri ve video tanıtımları kesinlikle iyi görünüyor, ancak şu anda hangi yenileme hızlarını ve çözünürlükleri destekleyeceği bilinmiyor.

Bu grafiklerden yararlanmak için ortak cihazlarla bazı duyurular olacağından şüpheleniyoruz. Krafton, “mobil cihazlarda en gerçekçi battle royale deneyimi” olmayı hedeflediğini söyledi.

Yeni özellikler

Şimdiye kadar birkaç yeni özellik vurgulandı…

Savaş ruloları

Yuvarlanma ile mücadele yeteneği vurgulandı, bu da oyunun hızı sorusunu gündeme getiriyor. PUBG Mobile, Call of Duty: Mobile çok oyunculu oyununda gördüğümüz çılgın aksiyona göre yaya olarak biraz daha yavaş, ancak burada muharebe rulolarının gerçekten etkili olduğunu gördük. Şimdiye kadar aynı silah oyununu kullandığı söylense de New State daha hızlı bir oyun olabilir, bu yüzden oyun tarzında büyük bir değişiklik beklemiyoruz.

Silah özelleştirme

PUBG Mobile, silahlara çeşitli unsurlar eklemenize izin verirken, Call of Duty: Mobile’ın Gunsmith modu kadar ileri gitmiyordu. Gunsmith, çok oyunculu için harika olan, ağır bir dereceye kadar özelleştirmenize izin verir, çünkü o silahı kullanacağınızı bilirsiniz. Bu, battle royale için pek geçerli değil, bu da silah toplamadan biraz uzakta bir odak geçişi önerebilir.

Belki de, bir silah bulduğunuzda, PUBG’deki silah kaplamalarına sahip mevcut sistem gibi, özelleştirilmiş sürümü elde edersiniz.

El bombası fırlatıcıların eklenmesi ve ateş modu seçimlerinin tümü vurgulandı ancak fragmandan, bir dizi silahın PUBG:M oyuncularına aşina olacağı görülüyor.

Yeni araçlar

Bazı araçlar PUBG:M’den tanınabilir, ancak üzerlerinde biraz daha fütüristik aydınlatma var. Görünüşe göre 2051, elektrikli araçların sessiz sürüş için onaylandığı mavi neonlarla dolu olacak, ancak yine de gürültülü bir motosikletin eyerine atlayabileceksiniz.

Lansman fragmanı ayrıca, yollarda otonom tramvaylara benzeyen ve belki de oyun için başka seçenekler sunan bir şeye sahip gibi görünüyor.

İlginç bir şekilde, dronlar fragmanda yer alırken, birkaç görüntü, rotor yerine iki büyük fana sahip daha gelişmiş helikopterlere benzeyen şeyleri gösteriyor.

Yeni bir harita

Mevcut PUBG haritalarında oynamak yerine Troi adında yeni bir harita var. Burada bir Troy bağlantısı olduğundan eminiz ama dikkatimizi dağıtmayalım.

Troi 8x8km’lik bir harita olacak, yani Erangel veya Miramar ile aynı boyutta, yani büyük. Bu harika bir başlangıç, çünkü büyük haritalar daha iyi oyunlara yol açar.

Krafton, Sergi Salonu, Alışveriş Merkezi, Laboratuvar ve Treyler Parkı da dahil olmak üzere çeşitli yerlere odaklanarak haritada bazı oynanışlar gösterdi, oyunu çalışırken görmek için izlemeye değer.

Ayrıca üzerinde bir stadyum, kaçınılmaz köprüler ve çok daha fazlası var gibi görünüyor.

PUBG New State çıkış tarihi

New State çıkış tarihi onaylanmadı, ancak Android kullanan oyuncular için ön kayıt açık. iOS ön kayıtları Ağustos 2021’de açılacak. Android’de ön kayıtlar şimdiden 20 milyon sınırını geçti.

2021 çıkış tarihi olarak onaylandı, ancak şu ana kadar net bir çıkış tarihi yok.

Gameolog Yazar Ekibi

Kurucu üyelerden oluşan yazar topluluğuyuz. Bütün oyun severlere doğru haberler iletmeyi amaçlıyoruz... Oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip eden ekibimiz, bu sektöre ait son gelişmeleri haber içeriklerini yamaları ve modları size aktarıyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu