Oyun Gündem

Psikolojik Gerilim Oyunu Tape Bu Ay PC ve Playstation İçin Çıkıyor

Sony Interactive Entertainment España (SIE España) ve BlackChiliGoat Studio, birinci şahıs psikolojik gerilim oyunu olan Tape’in 14 Nisan 2022’de Steam ve PlayStation’da yayınlanacağını duyurdu.

Tape’de babasının kayboluşunun gizemini çözmek için kayıp anılarını kurtarmaya çalışan bir kız olan Iria olarak oynuyorsunuz. Bununla birlikte, emrinizde benzersiz bir yeteneğe sahipsiniz: Gerçeği bulmak için ihtiyacınız olan bilgileri ve ipuçlarını bulmak için Super8’in kamerasını nesneleri geri sarmak, duraklatmak veya hızlı ileri sarmak için kullanabilirsiniz. 

Tape, 1990’larda kuzey İspanya’da geçen ve oyuncuların zamanı lehlerine kullanabilecekleri bir birinci şahıs psikolojik gerilim oyunu. Eski Super8 kamera sayesinde, ana karakter Iriya zamanla oynayabilecek, bulmacaları çözebilecek ve ünlü bir korku filmi yönetmeni olan babasının ortadan kaybolmasına yol açan geçmiş olayları hatırlamaya çalışabilecek. Oyun, oyuncuların bulmacaları çözmek, Iria’nın anılarında yaşayan kabuslardan kaçmak ve geçmişte babasının çalışmalarından büyük ölçüde etkilenen ürkütücü bir yeri keşfetmek için geri sarma mekaniğini kullanmasını sağlayacak.

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir