Oyun Gündem

PS5 Yeni Sistem Güncellemesi Aldı

PS5’in en son önemli bir güncelleme aldığı zaman, konsolun depolama yuvasına M.2 SSD desteği eklediği zamandı. Bu, PS5’in depolama yeteneklerini büyük ölçüde genişletti; PS5’in yerleşik depolama alanı oldukça sınırlı olduğundan hayranlar için harika bir haberdi. PS5, kullanıcılara kutudan çıktığı haliyle oyun ve uygulamaları depolamak için 700 GB’den daha az bir alan sağlıyor ve video oyunu dosya boyutları kontrolden çıktığından, depolama yükseltmeleri kesinlikle uzun bir yol kat ediyor.

PS5’in bir dahaki, “sistem yazılımı güncellemesinin sistem performansını iyileştirdiğinin” ötesinde daha ayrıntılı yama notları gerektiren başka bir önemli güncelleme alacağı görülüyor, ancak bunun nispeten yakın bir gelecekte gerçekleşmesi ihtimali var. Sony’nin şu anda Project Spartacus kod adıyla bilinen ve düzgün çalışması için bir sistem yazılımı güncellemesi gerektirebilecek bir Xbox Game Pass benzeri bir sistem çıkaracağına dair söylentiler var. Söylentilere göre, bu yeni abonelik hizmetinin PlayStation Plus ve PlayStation Now’ın özelliklerini birleştireceği ve PS5 oyuncularına daha yeni oyunlarla birlikte klasiklere erişim sağlayacağı iddia ediliyor.

Bunun gibi yeni bir hizmetin uygulanması, bir sistem yazılımı güncellemesi gerektirebilir, ancak bu şu anda sadece bir spekülasyon. Bazıları proje hakkında daha fazla bilgi edinmeyi ummuş olsa da, Mart 2022’de 9 Mart’ta saat Türkiye saati ile 01:00’da yayınlanması planlanan PlayStation State of Play’de bu pek olası görünmüyor. Sony, State of Play’de hayranların neler göreceğine dair ayrıntılı bilgi vermese de, etkinliğin özellikle Japon yayıncılardan gelenler olmak üzere PS4 ve PS5 oyunlarına odaklanacağını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mobil uygulamamızı denediniz mi?