Oyun Gündem

PS4 Sistem Güncellemesi 9.6’yı Aldı

Sony, PlayStation 4 için en son güncellemeyi 9.60 yamasıyla yayınlıyor, ancak PS4 kullanıcıları herhangi bir değişiklik olursa çok fazla bir şey görmeyi beklememeli.

Sony için PlayStation 5 dönemi geldi. En yeni PlayStation konsolu, PlayStation 4 kullanıcıları ve yeni oyuncular yeni cihaza yükseltme yaparken tüm dünyada satılmaya devam ediyor . Ancak bu Sony’nin PS4’ü terk ettiği anlamına gelmiyor . Horizon Forbidden West ve God of War: Ragnarok gibi önemli özel oyunlar hem PS4 hem de PS5 için yayınlanmaya devam ediyor. Yalnızca Sony’nin PS4 için de ürün yazılımı güncellemeleri yayınlamaya devam etmesi önemlidir.

PlayStation 4 kullanıcıları, konsolu bir sonraki kullanımlarında yeni bir güncellemenin indirilmeyi bekleyeceğinin farkında olmalıdır. Sistem güncellemesi 9.60, PS4’leri internete bağlı olanlar için gerekli bir indirmedir. Sistem güncellemesi konsola herhangi bir yeni özellik eklemeyecek ve kullanıcılar muhtemelen herhangi bir özel değişiklik fark etmeyecek. PS4 9.60 güncellemesi için tek yama notu “Bu sistem yazılımı güncellemesi sistem performansını iyileştiriyor.” Değişen şey perde arkasında oluyor.

Bu PlayStation kullanıcılarının 9.60 güncellemesiyle ilgili haberleri duymak istemeyeceği anlamına gelmiyor. PS4’ü tanınabilir herhangi bir şekilde değiştirmeyebilir, ancak yine de oyuncuların planlarında aksamalara neden olabilir. 9.60 güncellemesi 490MB’lık sağlıklı bir indirmedir, bugünlerde video oyunları için gereken indirmelere kıyasla küçük, ancak yavaş İnternet’e sahip olanlar için rahatsızlık verecek kadar büyük. PS4 kullanıcıları oyun sürelerini kesintiye uğratmaması için güncelleme için gerekli süreyi ayırmalıdır.

Sony, PlayStation 5’in piyasaya sürülmesinden sonra bile PlayStation 4 güncellemelerini hiçbir şekilde yavaşlatmadı. Hem küçük hem de büyük güncellemeler, çeşitli sorunları ele alarak ve konsolun güvenliğini güçlendirerek aydan aya kullanıma sunulur. 9.51 Güncellemesi, bugünün 9.60 güncellemesiyle aynı yama notuyla bir ay önce geldi. PS4 için en son önemli güncelleme olan 9.00 Güncellemesi, geçtiğimiz Eylül ayında geldi. PS4 desteği kesinlikle zamanla azalacaktır, ancak bu henüz gerçekleşmedi.

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir