Oyun Gündem

PS Vita PlayStation Store Sorunları Düzeltildi

PS Vita mağazasıyla ilgili son zamanlarda yaşanan komplikasyonlar ışığında Sony, kullanıcıların belirli içerikleri satın alamamalarına neden olan devam eden sorunları düzeltiyor.

Geçen yıl içinde PS Vita’nın PlayStation Store’una büyük ilgi gösterildi. Sony’nin PSP, PS Vita ve PS3 mağazalarının kapatılacağını açıklamasının ardından PlayStation hayranları, sundukları oyunların korunabilmesi için mağazaların aktif kalmasını isteyen büyük bir haykırış oldu. Bu hayran endişelerinin ardından hem PS Vita hem de PS3 mağazaları hala çalışır durumda olsa da, PS Vita mağazasıyla ilgili son zamanlarda bazı sorunlar yaşandı.

Bu ayın başlarında hayranlar, klasik PlayStation oyunlarının PS Vita ve PS3’te çalışmadığına dikkat çekerek ürünün süresinin dolduğunu belirten bir hata üretti. Birkaç taraftar, PS Vita mağazasındaki belirli içeriğin indirilemediğini belirttiğinden, bu son zamanlarda daha da sorunlu hale geldi. Neyse ki, görünüşe göre Sony o zamandan beri bu sorunu çözerek PS Vita’nın mağazasını çalışır duruma getirdi.

PlayStation ile ilgili haberler konusunda uzmanlaşmış bir web sitesi olan PushSquare’e göre, oyuncuların PS Vita mağazasıyla ilgili yaşadığı tüm sorunlar artık çözüldü. Kullanıcılar artık PS Vita mağazasından istedikleri içeriği satın alıp indirebilecek ve daha önce satın aldıkları içerikleri herhangi bir aksaklık yaşamadan yeniden indirebilecekler.

Birçok PS Vita sahibi için, Sony’nin geçen yıl mağazayı neredeyse nasıl kapatacağı düşünüldüğünde, içeriğin mevcut olmadığını belirten hataların görülmesi derinden endişe verici olacaktır. Söylemeye gerek yok ki Sony, PS Vita ve PS3 için PlayStation mağazalarının kalacağını açıklayınca pek çok hayran rahatladı, ancak bu tür teknik sorunlar kesinlikle endişe kaynağı olmaya devam ediyor.

Sony’nin eski donanımı, özellikle de PS Vita konusunda reaktif kalmaya devam ettiğini görmek güzel. Tüm hesaplara göre, PlayStation Vita, özellikle ilk piyasaya sürüldüğünde PSP’nin satışlarının ne kadar yüksek olduğuyla karşılaştırıldığında, çok başarısız bir elde taşınır cihazdı. Bu nedenle, Sony’nin PS Vita ile ilgili devam eden sorunları çözmek için hala zaman ayırması, sistemi halen aktif olarak kullanan kişiler için oldukça cesaret verici.

Her durumda, PS Vita’nın ilerlemesiyle PlayStation’ın ne yapacağını görmek ilginç olacak. PS Vita mağazası yakın zamanda ortadan kalkmayacak olsa da, Persona 4 Golden gibi elde taşınan en iyi oyunlardan bazıları, diğer platformlarda yeni başarılar elde etti. Persona 4 Golden’ın gördüğü ilgi, platformun kendisi bugünlerde çok az destek alsa bile, diğer PS Vita özel oyunlarını potansiyel olarak canlandırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mobil uygulamamızı denediniz mi?