Oyun Gündem

PS Plus Premium Yeni Oyunları

Sony, PlayStation 4 ve PlayStation 5’teki PlayStation Plus Premium serisini sürpriz bir PlayStation Portable oyunuyla güncelliyor.

PS Plus Premium artık dünyanın çeşitli yerlerinde mevcut ve hayranlara oynayabilecekleri PS1, PS2, PSP, PS4 ve PS5 oyunlarından oluşan bir kitaplık sunuyor. Bu, hayranların klasik sistemlerin bazı altınlarını tekrar ziyaret etmelerine ve aynı zamanda daha modern oyunlara göz atmalarına izin veriyor. Şimdiye kadar, PS Plus Premium alımı büyük ölçüde olumlu bir eğilim gösterdi ve Sony her ay kitaplığı genişlettiği için muhtemelen bu şekilde kalacak.

Örneğin, Sony, Stray’in Temmuz ayında PS Plus Extra’ya katılacağını onayladı (ve PS Plus Premium bunu kapsıyor). Ayrıca önümüzdeki ayın ortalarında daha fazla Ekstra ve Premium oyun duyurması bekleniyor. Bu yapı faydalı olsa da, PS Plus arada bir gölge damlaları eklemenin ötesinde değil gibi görünüyor ve hayranlara kitaplıklarına göz kulak olmaları için birçok neden sunuyor.

Örnek olay: Kuzey Amerika’daki aboneler, herhangi bir duyuru veya tantana olmadan PS Plus Premium’da yeni bir PSP oyununa erişebilir. Super Stardust Portable’a artık Premium’un yukarı işleme, geri sarma, hızlı kaydetme ve özel video filtreleme özellikleriyle tamamlanmış klasik oyunlar bölümünden erişilebilir.

Hatırlamayan PS Plus Premium aboneleri için, Super Stardust Portable Kasım 2008’de PSP’de piyasaya sürüldü ve franchise, Vita ve PS3 dahil olmak üzere birçok platformda sayısız giriş yaptı. İçinde, oyuncular ateş etme tarzı bir oyunda beş gezegeni yeni tehlikelerden korumalıdır. Bu, oyuncuların mevcut iki oyun moduyla tüm uzay filolarını üstlenmesini gerektirir: arcade ve gezegen.

Özellikle, PS Plus Premium’un PSP bölümü, başlıklar açısından belki de en eksik olanıdır, bu nedenle PS Plus Premium’un genişlemeye çalıştığını görmek güzel. Ayrıca, hizmet çok uzun zaman önce başlatılmadığından, Sony hala PS Plus Premium lansman oyunlarından bazılarını dolduruyor olabilir. Her iki durumda da, yeni bir oyunu birdenbire bırakmak, böylesine kapsamlı bir hizmet için iyi bir seçimdir.

Gerçekten de, eski konsolların modası geçtiği ve birçok oyunun bu platformlarda kapana kısıldığı için, oyunların korunmasıyla ilgili endişeler son yıllarda tüm zamanların en yüksek seviyesinde. PS Plus Premium, hayranlara bazıları tam da bu tuzağa düşmüş olan eski oyunlardan oluşan devasa bir kitaplık sunuyor ve bu, altın geçmişi korumanın güzel bir yolu. PS Plus Extra, hayranlara PS4 ve PS5 oyunlarına erişim sağlar ve bu şüphesiz büyük bir avantajdır, ancak Premium’u hizmetin en üst katmanı yapan geçmişe duyduğu saygıdır.

PS Plus aboneleri her ay bir avuç yeni oyun alır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mobil uygulamamızı denediniz mi?