Oyun Gündem

Ps Plus Extra Oyunları Temmuz 2022

PlayStation Plus Extra ve Premium üyeleri yarın bazı heyecan verici oyunlara erişebilecek ve kullanıcılar artık ne kadar alana ihtiyaç duyacaklarını biliyorlar.

Yenilenen PlayStation Plus hizmeti, kullanıcılara üç katman arasında bir seçenek sunuyor. Daha yüksek fiyatlı seçenekler, üyelerin hiçbir ek ücret ödemeden yüzlerce oyun oynamasına olanak tanırken, Temel katman değişiklikten önceki PlayStation Plus ile aynı şekilde çalışır. Ekstra katman, yüzlerce oyundan oluşan bir katalogla gelirken, PS Plus Premium başka benzersiz avantajlar sunar.

Sony daha önce kataloğu her ayın ortasında yenileyeceğini doğrulamıştı ve Temmuz ayına Ekstra katmana gelen 15 yeni oyunla başladı. Buna Final Fantasy 7 Remake Intergrade, Marvel’s Avengers, Assassin’s Creed: The Ezio Collection ve merakla beklenen Stray dahildir. Bu oyunların tam boyutları artık onaylandı ve PlayStation Plus abonelerinin ağır topları oynamak için bir miktar depolama alanını boşaltması gerekebilir.

Twitter’daki PlayStation Game Size, PlayStation Plus Extra üyelerine sunulan oyun kataloğuna gelen oyunların boyutlarını ortaya koyuyor. Stray’in PS5 sürümünün, PS4’teki 13.352 GB yerine 7.514 GB alan alacağını doğruluyor. Eleştirmenlerce beğenilen Final Fantasy 7 Remake Intergrade, PS5’te 81.339 GB’a ve Intermission DLC için ek 8.988 GB’a ihtiyaç duyarken Marvel’s Avengers, PS5’te 107.286 GB’a ihtiyaç duyuyor. Merakla, PS5 sürümünün neredeyse 11 GB daha fazla kapladığı Marvel’s Avengers hariç, oyunların PS4 sürümü çoğu durumda daha fazla alan gerektirir.

PlayStation Plus Extra üyeleri, hizmete Ubisoft+ Classics’in bir parçası olarak katılan Assassin’s Creed oyunlarının bir koleksiyonunu oynayabilir. Bu, eski Ubisoft oyunlarını ücretsiz olarak sunan ve PS Plus’ın Ekstra ve Premium katmanlarına dahil olan yeni bir abonelik hizmetidir. Twitter gönderisinde Assassin’s Creed Unity’nin 47.472 GB alana ihtiyacı olduğu, Assassin’s Creed 4: Black Flag’in 22.946 GB ve Assassin’s Creed: The Ezio Collection’ın 37.986 GB gerektirdiği belirtiliyor. Assassin’s Creed Freedom Cry ve Assassin’s Creed Rogue Remastered’ın her ikisi de 10 GB’tan daha az depolama alanına ihtiyaç duyduğundan, diğer iki oyun çok daha küçüktür.

Başıboş eleştiriler alıyor ve muhtemelen PlayStation Plus’ın lansman sonrası ilk güncellemesinin en önemli özelliği. İlk gün PS Plus Extra oyunu olarak piyasaya çıkıyor ve aboneler, gelecekte piyasaya sürüldüğü gün hizmete katılan daha fazla oyun görebilir. Yine de hayranlar, God of War Ragnarok veya Marvel’s Spider-Man 2’nin beğenisini beklememeli çünkü Sony, ilk gün PS Plus’ta AAA birinci taraf oyunları başlatmayacağını doğrulamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir