Oyun Gündem

PS Plus Ağustos 2022 İçin Yeni Oyunların Dosya Boyutları Açıklandı

En son PlayStation Plus Extra oyunlarının dosya boyutları, PS4 ve PS5 oyuncularının önlerinde bazı önemli indirmeler olduğunu gösteriyor.

PlayStation Plus Extra ve bir sonraki aşama olan PlayStation Plus Premium, büyüyen bir PS4 ve PS5 oyunları kitaplığına erişebilir. Dead by Daylight, Ghost Recon: Wildlands, Bugsnax, üç Yakuza oyunu ve daha fazlasının yakında abonelere sunulacağı onaylanan PlayStation Plus Extra oyun kataloğuna yapılan en son eklemeler yakın zamanda açıklandı. PlayStation Plus Extra kitaplığındaki her yeni oyun, bir abonenin konsolunda daha az alan anlamına gelir, bu nedenle dosya boyutlarını akılda tutmak büyük bir önceliktir.

Her PlayStation Plus Extra oyun kataloğu sürümünün dosya boyutları artık paylaşıldı ve abonelerin ne indireceklerini ve geleceğe ne bırakacaklarını planlamalarına yardımcı oldu. Üç Yakuza oyunuyla başlamak için, oyuncuların üç oyunu da aynı anda indirebilecekleri bir alanı olabilir. Yakuza 0’ın PS4 dosya boyutu 24.167 GB, Yakuza Kiwami’nin PS4 dosya boyutu 20.622 GB ve Yakuza Kiwami 2’nin PS4 dosya boyutu 38.785 GB olmak üzere toplam 83.57 GB’dir.

Ayın en büyük PlayStation Plus Ekstra eklemeleri, anlaşılır bir şekilde önemli. Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands’ın PS4 dosya boyutu, sağlıklı bir 66.919 GB’ta çalışıyor. Bu, yalnızca Metro Exodus’un 70.130 GB’lık PS5 dosya boyutundan daha büyük, ancak PS4 dosya boyutu 66.071 GB’de biraz daha düşük. Dead by Daylight biraz daha küçük, ancak yine de mevcut sürücü alanını kontrol etmeye değer bir indirme. Dead by Daylight PS4 34.550 GB ve PS5 versiyonu 48.386 GB.

Daha önce bahsedilen oyunlardan çok daha küçük olmalarına rağmen, bu ay PlayStation Plus Extra için iki büyük ekleme daha var. Bugsnax, PS4’te 6.612 GB ve PS5’te 10.733 GB’dir. Ayrıca PS4’te 15.685 GB olan JRPG Trials of Mana da var. Her ikisi de çok fazla PS4 veya PS5 sürücü alanı kaplamadan indirmek için iyi seçenekler olmalıdır.

Bu ay indirme bant genişliği olmayanlar için deneyebilecekleri başka seçenekler de var. Uno artık PlayStation Plus Extra kitaplığının bir parçası. PS4 indirme saati sadece 4.737 GB’dir. Kütüphaneye katılan iki Monopoly oyunu da var. PS4’teki Monopoly Madness 3,3 GB’dir ve PS4’teki Monopoly Plus yalnızca 1,603 GB’dir.

Yukarıdaki oyunların tümü artık PlayStation Plus Extra veya PlayStation Plus Premium abonelikleri olanlar için mevcuttur. Herhangi bir zamanda indirilebilir ve oynatılabilirler. Bu aynı zamanda oyun kataloğuna eklenen en son oyun turudur. PlayStation Plus Extra kitaplığı genişlemeye devam ettikçe zamanla daha fazlası eklenecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir