DonanımOyun Gündem

PowerColor Radeon RX 6600 serisini tanıttı

Avrasya Ekonomik Komisyonu’na PowerColor tarafından yapılan son başvuru, her iki RX 6600 modelinin de 8 GB depolama alanına sahip olacağını ortaya koyuyor. Uygulamada başlıca üç Radeon modeli var: Radeon RX 6600 XT, Radeon RX 6600 ve Radeon RX 6900 XTU. 

Radeon RX 6600 XT’ye gelince, PowerColor 13 model hazırlıyor. Bu kadar çok kart verme şansı çok az veya hiç yoktur ve üretici gelecekte ihtiyaç duyulması durumunda her zaman daha fazla SKU gönderir. Yakın zamanda Yeni Zelanda mağazasında Red Devil, Hellhound ve Fighter serileri de dahil olmak üzere üç model listelendi.

AMD Radeon RX 6600 XT’nin 30 Temmuz’da tanıtılacağını ve 11 Ağustos’ta piyasaya çıkması bekleniyor. GeForce RTX 3060 serisi ile rekabet eden ilk Navi 23 tabanlı masaüstü oyun modeli.400 doların altında bir fiyatla satışa sunulması bekleniyor ancak kesin fiyat henüz basına açıklanmadı.

Ayrıca Radeon RX 6600 Ekran Kartı Fiyatlandırması:

Cowcotland, Radeon RX 6600 XT’nin gerçek perakende fiyatının beklenenden çok daha yüksek olabileceğini bildirdi.

Grafik kartlarının MSRP (Üreticinin Tavsiye Edilen Perakende Fiyatı) veya SEP (E-tail Tavsiye Edilen Fiyatı), devam eden GPU tedarik sorunları nedeniyle alaka düzeyini ve önemini açıkça yitirmiştir. Alıcılar ürünü daha hızlı almak için daha fazla ödemeye razı olduğu sürece, perakendeciler daha yüksek fiyattan satmaya devam edeceklerdir.

Bununla birlikte, ürünün doğrudan üreticiden veya üreticiyle iki yönlü bir anlaşma imzalamış bir mağazadan satın alınması durumunda, ürünün önerilen perakende fiyatından satın alınabileceği durumlar vardır. Her iki durumda da, mağazalarda sıraya girmek veya GPU’ların stokta görünmesini mutsuz bir şekilde beklemek anlamına gelir.

Cowcotland, RX 6600 XT’nin yakında piyasaya sürülmesiyle ilgili kaynaklarıyla temasa geçti. Kartın fiyatının 499 € (588 $) ile 549 € (645 $) arasında olduğu ve üreticinin önerdiği fiyattan çok sınırlı bir stokun satıldığı söyleniyor.

Kartın 30 Temmuz’da tanıtılması bekleniyor ve kartın 11 Ağustos’ta satışa çıkması bekleniyor.

Gameolog Yazar Ekibi

Kurucu üyelerden oluşan yazar topluluğuyuz. Bütün oyun severlere doğru haberler iletmeyi amaçlıyoruz... Oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip eden ekibimiz, bu sektöre ait son gelişmeleri haber içeriklerini yamaları ve modları size aktarıyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir