Oyun Gündem

PlayStation Days of Play Tarihi Açıklandı

Henüz resmi bir duyuru yapılmamış olsa da PlayStation Days of Play satışının önümüzdeki hafta başlaması planlanıyor.

Haziran neredeyse geldi ve onunla birlikte ilkbahar sonu ve yaz başındaki büyük oyun etkinlikleri. Tüm gözler, yıllardır E3 ve E3’e komşu etkinliklerden vazgeçmeyi seçen PlayStation’da. Yine de bu, PlayStation hayranlarının bu yıl daha büyük bir gösteri yapmasını ummaktan alıkoymadı. Haziran PlayStation Play State of Play hala havada olsa da, yıllık PlayStation Days of Play satışı artık kesin gibi görünüyor. Birden fazla rapor, Days of Play’in yakında başlamasının planlandığını gösteriyor.

Cheap Ass Gamer Twitter hesabının Twitter hesabında 25 Mayıs tarihini paylaşmasıyla geçtiğimiz hafta 2022 PlayStation Days of Play satışının başlayacağına dair söylentiler yayılmaya başladı. Ancak resmi bir açıklama yapılmadan, bazıları tarihe şüpheyle yaklaştı. Bu tarih, daha önce mevcut olmayan bazı ek bilgilerle birlikte başka bir Twitter satış toplayıcısı olan Wario64 tarafından görevlendirildi.

Wario64’ün Twitter’daki mesajı, PlayStation’ın Play Days of Play indirimi için 25 Mayıs başlangıç ​​tarihini yineleyerek başladı. Tweetine ek olarak, bir e-postadan veya bir tür reklamdan kırpılmış gibi görünen bir resim vardı. Başlangıç ​​tarihine ek olarak görüntü, Days of Play’in 8 Haziran’da sona ereceğini doğruluyor. Aksi takdirde, diğer tek yeni detay “Yazın PlayStation etkinliği burada” mesajıdır. Wario64’ün bilgiyi nereden aldığı belli değil.

PlayStation Days of Play 2022’de nelerin satışa çıkacağına dair herhangi bir ayrıntı paylaşılmadı ancak Wario64 bir ipucu verdi. Bir takipçinin satışta sınırlı sayıda bir PS5 olup olmayacağını sormasının ardından Wario64, Horizon Forbidden West ile birlikte gelen şu anda mevcut olmayan bir PS5 SKU’suna bağlandı. Bunun anlamı, bu PS5 paketinin PlayStation Days of Play’in başlamasıyla birlikte satışa çıkabileceğidir.

Yıllık Days of Play indiriminde düzinelerce büyük PlayStation dijital oyunu indirimde bulunuyor. Örneğin geçen yılki satışta Ghost of Tsushima, The Last of Us 2, Demon’s Souls ve Marvel’s Spider-Man: Miles Morales’te önemli indirimler vardı. Days of Play, PlayStation donanım ve aksesuarlarındaki indirimlerinin yanı sıra PlayStation Plus gibi abonelikleriyle de bilinir.

Cheap Ass Gamer ve Wario64’ün PlayStation Days of Play 2022 ile ilgili bilgileri nereden aldığı belli olmasa da, satış bilgileri için güvenilir kaynaklardır. Hal böyle olunca da önümüzdeki günlerde resmi bir açıklama yapılması muhtemel. Oyunlar, aksesuarlar veya başka herhangi bir şey için anlaşma arayan PS4 ve PS5 oyuncuları için bir fırsat hemen köşede. PlayStation Days of Play 2022’nin 25 Mayıs-8 Haziran tarihleri ​​arasında yayınlanması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir