Oyun Gündem

Persona Yıldönümü için 2 Duyuru Daha Ekliyor

Persona’nın Japon 25. yıl dönümü web sitesi, zaman çizelgesine sessizce iki yeni duyuru ekledi ve yeni oyunlarla ilgili spekülasyonlara yol açtı.

Persona’nın 25. yıl dönümü kutlaması, çok sayıda duyuru ve son derece popüler RPG serisi için gelen yeni içeriklerle doldu. Yıllık “Persona Super Live” konserinin bu yılın sonlarına doğru geri dönüşünün yakın zamanda onaylanması, Final Fantasy Brave Exvius ve geçen yılki Super Monkey Ball: Banana Mania ve Mart ayındaki Persona 4 Arena Ultimax limanı gibi oyunlarla yapılan işbirlikleri arasında ATLUS, ikonik franchise’ını kutlamak için yavaş yavaş daha fazla ifşa ediyor. Şimdi, gelmesi gereken birkaç açıklama ile ATLUS, bu yıl için ayarlanan daha da fazla duyuruyu ima etti.

2020’de Steam’e geldikten sonra Switch ve PS4’e gelen Persona 4 Golden’ın son sızıntılarına ve Persona 5’in Xbox’a yönelebileceğine dair söylentilere rağmen, ATLUS henüz yaklaşan yeni geleneksel Persona oyunlarıyla ilgili bilgileri resmi olarak doğrulamadı. eski oyun veya Persona 6. Ancak, Japon 25. yıl dönümü sitesinde yapılan son güncelleme, duyuru zaman çizelgesinin “Yakında” olarak listelenen iki yeni gizemli duyuruyu eklediğini gördü.

Persona serisinin 25. yıl dönümü için Japon web sitesi kısa süre önce duyuru zaman çizelgesinde birden fazla “Yakında Geliyor” slotu ekleyen bir güncelleme gördü. Zaman çizelgesi zaten Haziran ve daha sonra Ağustos için belirlenen sıradan duyuruları ve bir gizemli duyuruyu daha içeriyordu; güncelleme, birçok kişinin ATLUS’un daha önce duyurulan “Persona Super Live” etkinliğinde yapılacak duyuruları ima ettiğine inanmasına neden oldu. ATLUS’tan ilaveye ilişkin resmi bir açıklama yapılmadı.

ATLUS’un gelecekteki bir Persona oyunuyla ilgili herhangi bir onay yapılmamış olsa da, duyuruların zaman çizelgesi içindeki konumu, bu güncellemelerin arkasındaki ayrıntıların yaz aylarında gelebileceğini gösteriyor. Eklenen her iki duyuru da Haziran ve Sonbahar duyuruları arasına yerleştirilmiştir, Sonbahar duyurusunun belirsiz penceresi muhtemelen bu en yeni duyuruların Ekim ayındaki konser için planlanabileceğini düşündürür. Gelecekteki bir Persona oyunu için bir duyuru, geliştiricinin 2019 konseri sırasında Persona 5 Royal’i duyurmasıyla, geçmiş Persona konserlerinin izinden gidecekti.

ATLUS’un gizemli yeni duyuruları, hayran kitlesi arasında Persona serisinin geleceğine ilişkin spekülasyonların yaygınlaşmasıyla geldi. ATLUS’un yakın tarihli bir raporu, şirketin birleştirilmiş küresel sürüm pencerelerinden bahsederek, Persona serisini küresel olarak genişletmek istediğini belirtti. Ayrıca, Switch’e özel Shin Megami Tensei 5 ve yakında çıkacak olan Megami Tensei yan ürünü Soul Hackers 2 gibi Xbox’a gelecek olan Persona oyunlarının daha fazla konsola geleceği söylentileri körüklendi. ATLUS, 2022’nin geri kalanında Persona hayranları için çok daha şaşırtıcı açıklamalara sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mobil uygulamamızı denediniz mi?