Oyun Gündem

Oyuncular Artık Kütüphanesini Bethesda Launcher’dan Steam’e Taşıyabilir

Oyuncular artık PC oyunları kütüphanesini Bethesda Launcher’dan Steam’e taşıyabilir.

Bethesda, Şubat ayında PC oyunları Launcherını kapatmayı ve oyunlarını Valve’in dijital dağıtım hizmetine taşımayı planladığını açıkladı.

Oyunlar 11 Mayıs’tan itibaren Bethesda Launcher’da oynanamayacak, ancak oyuncular bu tarihten sonra kütüphanesini ve cüzdanlarını transfer edebilecek.

Bethesda, satın almaların bir Steam hesabına taşınacağını ve birçok oyun kaydının da aktarılacağını, ancak bazılarının manuel kopyalama gerektirebileceğini söyledi.

Yayıncının oyunlarının ve hizmetlerinin birçoğu, oyun modları gibi şeylere ve dış görünümler gibi oyun içi öğelere erişimi sürdürmek için oyuncuların bir Bethesda.net hesabına sahip olmasını gerektirecektir.

Bethesda.net Arkadaş Listesine sahip oyunlar, geçişten sonra birleştirilecektir.

Steam’e geçiş, Microsoft’un geçen yıl Bethesda’nın ana şirketi ZeniMax Media’yı 7,5 milyar dolarlık satın almasını takip ediyor.

Ve Bethesda Game Studios’un 11 Kasım 2022’de Xbox Series X/S, PC ve Xbox Game Pass için çıkacak olan yeni bilim kurgu RPG Starfield’ının gelişinden önce geliyor.

Bethesda kısa süre önce bu yılki QuakeCon etkinliğinin üçüncü yıl için tamamen dijital bir gösteri olacağını duyurdu. Ağustos ayında gerçekleşecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mobil uygulamamızı denediniz mi?