Oyun GündemPCPlay StationXBOX

Overwatch 2 Yeni Haritalar Mekanikler ve Yetenekler Açıklandı

İlk oyunun aksine Overwatch 2 hem PvP hem de PvE modlarına sahip olacak. PvE’de bilgisayar kontrollü düşmanlarla savaşacaksınız.

Blizzard, Overwatch 2 oyunun tanıtımı sessiz sedasız yaptı ve bunun bir parçası olarak hayranlara devam oyunu için yapılan yeni eklemeler ve iyileştirmeler hakkında bilgiler verdi. BlizzConline 2021 duyurularının telaşı sırasında, Blizzard, Overwatch 2 için oyunun haritaları, oynanabilir kahramanları ve düşmanları hakkında yeni ayrıntılar açıkladı

Ve tanıtılan en somut değişiklikler;

PvP’de Değişiklikler:
Overwatch 2 PvP modunda silah hissi, savaşın görünüşünü, seslerini ve hissini geliştirmeye daha iyi odaklanmak için güncellenen animasyon ve seslerle özellikle odaklandı.

Overwatch 2 için gelen yeni bir kahraman olan Sojourn da kısaca gösterildi. Blizzard’a göre, birinci şahıs nişancı oyununda klasik bir silah olan raylı tüfeğin etrafına kurgulandı.

Kahraman Görevleri:
Overwatch 2’nin büyük bir yeni özelliği, oyuncuların kahramanların seviyesini yükseltip gelişimlerini ilerletebilecekleri co-op, PvE deneyimleri olan Kahraman Görevleri. Kahraman Görevlerinde, düşman birimleri sizi dışarı çıkarmaya çalışırken, oyunculardan kendilerini güvende tutmak için kaynak toplamak gibi şeyler yapmak zorunda kalacak.

Blizzard’a göre çeşitli düşman birimleri, bosslar ve mevcut haritalara eklenecek yeni alanlar ile yüzlerce kahraman görevi yapmayı hedefliyor. Örneğin King’s Row, artık açılan ve oyuncuların yeni bir alana taşınmasını sağlayan bir kapıya sahip. Bu aynı zamanda yükün yeni rotalar alabileceği anlamına geliyor.

Hava Etkileri:
Çevre tarafında, hava etkileri eklendi. Dinamik olarak kum fırtınaları, kar fırtınaları ve diğer efektler devreye rastgele devreye girebiliyor. Overwatch PvE deneyiminin ne kadar sinematik hale geldiği konusunda çarpıcı bir gelişme olacak gibi…

İlerleme Nasıl Çalışacak:
Her şey ilerleme ve yeteneklerle beslenecek, bireysel karakterleri daha da geliştirecek. Yetenekler, bir oyuncunun seçtiği yetenek ağacına bağlı olarak kahramanların çeşitli farklı şekillerde oynanmasına izin verecek. Farklı yollar, karakterlerin nasıl hissettiği ve oynadığı konusunda gözle görülür değişikliklerle sonuçlanacak.

Yetenek ağaçları, PvE’nin bir parçası olacak ve çeşitli düşman türlerini alt etmek için nasıl savaşacağınızı belirleyecek. Bunlardan biri, yukarıda bahsedilen yürüme bombası olan Breacher. Bu arada dilimleyiciler, hızla hareket eden ölümcül tavuk benzeri düşmanlar olarak eklenmiş. Polar, işleri biraz daha ürkütücü kılan uzun, zarif bir yaratık- tıpkı Left 4 Dead’deki Witch gibi. Elite Omnic Grunt gibi Elit birimler, normal tipten çok daha güçlü ve yere düştüklerinde size doğru sürünmek gibi farklı davranışları var.

Güncellenen Karakter Modelleri:
Ek olarak, özellik McCree, Reaper, Widowmaker ve Pharah’ın Overwatch 2’de nasıl görüneceğini ortaya çıkardı. İlki daha uzun bir sakalı ve teknoloji-estetik ile klasik kovboy havası arasında iyi bir dengeye sahip. Bu arada Pharah, vizörünü yeniledi; biraz daha şeffaf, yani duyguları daha görünür. Reaper’ın maskesi kemik beyazı yerine tamamen gümüş olarak değişmiş. Widowmaker daha fazla “cyberpunk” haline gelmiş ve ona fütüristik bir femme fatale vibe vermiş.

Bir Hikaye Anlatmak:
Hikaye, Overwatch 2 için önemli bir dayanak olacak gibi. Oyun ekibi Zero Hour’da yeniden bir araya getirdikten sonra, yeni bir Omnic ayaklanması yaşatıyor. Overwatch 2 ayaklanmanın arkasında kimin olduğunu, ne kadar yaygın olduğunu ve tehdidin gerçekte neyi gerektirdiğini araştırıyor. Tüm hikaye görevleri için oyun içi sinematikler mevcut. Kahramanların oyun içi diyalogları olacak, NPC’ler olacak, görev içi etkinlikler ve daha fazlası olacak.

Sonuç olarak heyecanla beklediğimiz bir oyun olacak. Ancak hala net bir çıkış tarihi ise açıklanmadı…

Gameolog

Kurucu üyelerden oluşan yazar topluluğuyuz. Bütün oyun severlere doğru haberler iletmeyi amaçlıyoruz... Oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip eden ekibimiz, bu sektöre ait son gelişmeleri haber içeriklerini yamaları ve modları size aktarıyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir