Donanım GündemOyun Gündem

Nvidia DLDSR Teknolojisi Nedir?

NVIDIA, Derin Öğrenme Dinamik Süper Çözünürlük (DLDSR), NVIDIA Kontrol Panelinde bulunan DSR seçeneğinin yapay zeka ile geliştirilmiş bir versiyonu olacak.

DLDSR’nin altörnekleme yöntemi ve yapay zekası, normal DSR’ye göre daha az girdiye ve gelişmiş görüntü kalitesine izin veriyor. Bu nedenle DLDSR 2.25X’in görüntü kalitesi DSR 4X ile karşılaştırılabilir, ancak performansta artış olacak. DLDSR, RTX ekran kartlarında bulunan Tensör Çekirdeklerini kullanacak ve “çoğu” oyun ile uyumlu şekilde çalışacak.

NVIDIA ayrıca ReShade Ray Tracing Filter’ın geliştiricisi Pascal Gilcher ve modlama topluluğunun diğer üyeleriyle birlikte GeForce Experience aracı için üç yeni yeni Serbest Stil filtresi ürettiklerini açıkladı. Yaygın olarak “Ray Tracing ReShade Filter” olarak bilinen SSRTGI (Screen Space Ambient Occlusion), daha fazla derinlik ve gerçekçilik duygusu yaratmak için en sevdiğiniz oyunların aydınlatmasını ve gölgelerini iyileştiriyor.

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mobil uygulamamızı denediniz mi?