Oyun Gündem

Nintendo Switch’de Playstation Vita Oyunları Oynamak Mümkün!

Bir video, PlayStation Vita yazılımını Nintendo Switch üzerinde çalıştırabileceğini iddia eden bir aracı gösteriyor.

Xerpi online olarak bilinen İspanyol geliştirici Sergi Granell, “PlayStation Vita to Horizon OS (Nintendo Switch) çeviri katmanı” olarak tanımlanan, “vita2hos” olarak bilinen bir araç oluşturdu. Bu teorik olarak PlayStation Vita dosyalarının Nintendo Switch konsollarının modlu veya geliştirme kitli bir versiyonunda çalışmasına olanak tanıyor.
Grannell, bunun bir emülatör olmadığını vurguluyor ve bir PS Vita dosyası çalıştırıldığında, aracın aynı davranışı gerçekleştirmek için onu Switch’in işletim sistemine yönlendirdiğini belirtiyor. Bu nedenle, dosya taklit etmek yerine yerel olarak çalıştırılabiliyor.

Bununla birlikte, Modern Vintage Gamer Persona 4 Golden gibi ticari olarak üretilen hiçbir Vita oyununun şu anda Nintendo Switch ile bu şekilde çalışamayacağını belirtiyor. Bu durumun mümkün olmasının çok uzun zaman alacağını ifade eden Vintage Gamer, bunun her şeyden çok bir kavram olarak hareket ettiğini, bu atılım Homebrew geliştiricilerini ve PS Vita’nın kütüphanesinin çoğunun Switch yardımıyla oynatılabildiği oyuncular için çok heyecan verici olduğunu belirtiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mobil uygulamamızı denediniz mi?