Oyun Gündem

Nightingale Erken Erişim Yayını Ertelendi

Developer Inflextion, Nightingale’in erken erişimini erteleyerek, hayatta kalma işçiliği oyununun motorunu yükseltme ve cila ekleme ihtiyacını öne sürüyor.

Nightingale, ilk olarak 2021’deki The Game Awards’da, daha sonraki bir tarihte tam sürümden önce erken erişimde 2022’nin sonlarında yayınlanacak şekilde duyurulmuştu. Ancak oyunun geliştiricisi Inflexion Games tarafından 11 Ağustos’ta Twitter’da yayınlanan bir açıklamada, Nightingale’in 2022’de hiç çıkmayacağı doğrulandı. Gecikmenin birden fazla nedeni gösterildi, ancak en büyüklerinden biri, Daha sonra yükseltmeyi beklemek yerine, oyunu piyasaya çıkmadan önce yeni bir motora taşıyın.

Nightingale, daha önce Dragon Age serisi gibi popüler seriler üzerinde çalışan bazı eski Bioware geliştiricileri tarafından geliştirilmekte olan, paylaşılan bir dünyada hayatta kalma işçiliği oyunudur. Bu yeni oyun, bataklıklar, çöller ve ormanlar gibi Nightingale’deki farklı alanlar arasındaki geçitler olan portallar ile birden fazla alem içeren bir fantezi ortamına sahip olacak. Oyun daha çok işçiliğe ve yaratım keşfine odaklanıyor, ancak oyuncular bunu tek başlarına yapmak zorunda kalmayacaklar; Nightingale, kooperatifte de oynanabilir. Bu alemlerdeki maceralar artık beklemek zorunda kalacak. Nightingale 2023’ün ilk yarısına ertelendi.

Geliştiriciler tarafından yayınlanan tweet’e göre, projeyi Unreal Engine 5’e taşımak ve ayrıca genel cila ve tüm oyun deneyimini iyileştirmek için erken erişimi 2023’e erteleme kararı alındı. Bu, Inflexion tarafından geliştirilen ilk oyun olan Nightingale’i, 2022’den 2023’e ertelenen birkaç oyundan biri haline getiriyor.

Inflexion Games’in tweet’inde belirttiği gibi, bu gecikmenin büyük bir nedeni, geliştiricinin piyasaya sürülmesini ve oyuncuların oynamasını beklemek ve ardından oyunu daha sonra güncellemeye karar vermek yerine oyunu Unreal Engine 5’e taşıma arzusuydu. Pek çok hayran yapımı proje Unreal Engine 5’in neler yapabileceğini sergiledi ve Tomb Raider serisinin bir sonraki girişi gibi Unreal Engine 5’i kullandığı onaylanan geliştirme aşamasında olan birkaç oyun var. Bu nedenle, oyunu piyasaya sürmeden önce motora taşıma arzusu mantıklı. Oyunu daha iyi hale getirmek ve insanlar oyunu oynamadan önce, erken erişim durumunda bile mümkün olduğunca iyi hale getirmek için daha fazla zaman, oyun gecikmeleri söz konusu olduğunda da oldukça yaygındır.

Gecikmeler bazı oyuncular için sinir bozucu olabilse de, özellikle de nispeten sağlam bir geçmişe sahip bir geliştirme ekibiyle, gecikmeler genellikle oyuncular için daha iyi bir ürün ve daha iyi bir deneyim sağlar. Bu haber, özellikle BioWare hayranları olmak üzere birçok insan için bir hayal kırıklığı olarak gelse de, Inflexion Games’teki geliştiriciler açıkça ilk projelerinin hatırlanacak bir proje olmasını istiyorlar.

Nightingale, PC için 2023’ün ilk yarısında erken erişimde çıkacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mobil uygulamamızı denediniz mi?