HaberlerOyun Gündem

Netflix, oyunlarına reklam ve uygulama içi satın alımlar getirmeyi düşünüyor

Daha ”Sofistike” Oyunlar!!!

Netflix’in, oyun hizmetinden daha iyi para kazanmak amacıyla oyunlarına uygulama içi satın alma ve uygulama içi reklamlar eklemeyi düşündüğü bildiriliyor.

Wall Street Journal’a göre, Netflix yöneticileri, yayın devinin şimdiye kadar kaçındığı mikro işlemler ve reklamlar da dahil olmak üzere, abonelik gelirinin ötesinde oyunlarından nasıl para kazanılacağı konusunda “fikir alışverişinde bulundular”.

Görünüşe göre Netflix yalnızca reklam destekli abonelere reklam sunacak, ancak abonelik ücretine ek olarak ilave ücret karşılığında “sofistike” oyunlar sunmayı da düşünüyor.

Netflix şimdiye kadar kendisini Apple Arcade ile birlikte reklamlardan ve uygulama içi satın alımlardan kaçınan bir oyun platformu olarak gururla konumlandırmıştı.

WSJ, şu anda bunların yalnızca şirket içi tartışmalar olduğunu ve hiçbir şekilde Netflix’in bu değişiklikleri gerçekten yapacağının göstergesi olmadığını vurguladı. Bununla birlikte, tartışmaların “son aylarda” gerçekleştiğini söylüyor ve haberin “tartışmalara aşina olan kişiler” tarafından sızdırıldığını belirtiyor.

Netflix’in oyunlardan sorumlu başkanı Mike Verdu kısa bir süre önce şirketin kendi stüdyolarında, aralarında bir Squid Game oyununun da bulunduğu 10’dan fazla oyunun geliştirilmekte olduğunu açıklamıştı.

Fethpasha

Atari 2000'den beri oyun oynayan zamanının bir çok oyununu tatmış ve genel itibari ile RPG tutkununu haline gelmiş birisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir