Oyun Gündem

Morrowind 20 Yaşında!

Bethesda’nın uzun süredir devam eden RPG serisi, şüphesiz türün en sevilen serilerinden. 1994 yılında Arena ile hayata başlayan seri, yeni teknoloji ile büyümüş ve gelişmiş, stüdyonun sektördeki en başarılılardan biri haline gelmesine yardımcı olmuştur. Şu sıralar The Elder Scrolls 6’nın ne zaman çıkacağından bahsederken, 20 yaşına girmek üzere olan Morrowind gibi klasikleri hatırlamkta fayda var.

Oyun yıllar içinde eskimiş olabilir, ancak The Elder Scrolls 3, özellikle 1996’daki Daggerfall’dan buna görsel bir sıçrama gören eski oyuncular arasında mutlak bir klasik olarak kabul edilir. 1 Mayıs Pazar günü, Morrowind resmi olarak 20 yaşına girecek. Serideki diğer birçok oyun gibi, 2002 yılında oyun, zamanının grafiksel bir şaheseriydi, sunduğu derin bilgilerden ve uçsuz bucaksız adayı keşfetme yeteneğinden bahsetmiyoruz bile. 

Şimdi bile klasikleşmiş oyun için eklentiler ve modlar oluşturulmaya devam ediliyor.

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mobil uygulamamızı denediniz mi?