Oyun Gündem

Minecraft Oyuncusu Yüzüklerin Efendisi’nden Minas Morgul’u İnşaa Etti

Eskiden Minas Tirith’in ikiz şehri olan Minas Morgul’un bir Minecraft oyuncusu tarafından yapılmış güzel ve etkileyici bir versiyonu var.

Bir Minecraft oyuncusu yeni projesini açıkladı: Yüzüklerin Efendisi’nden Minas Morgul’un güzel bir versiyonu. Oyuncu, büyük bir özveri ve gölgelendirici yardımıyla JRR Tolkien’in eserindeki birçok ikonik mekandan birini yeniden inşaa etti. Bir Minecraft oyuncusunun oyunda dev bir pizza yaratmasının ardından, bu yeni eser Mojang’ın oyununun oyuncu topluluğunun büyük yaratıcılığını kanıtlıyor.

Reddit kullanıcısı “ImErik50” Minecraft subreddit’inde Yüzüklerin Efendisi’ndeki Minas Morgul’un kendi versiyonunu yayınladı. Tolkien’in eserinde, şehir eskiden Minas Ithil olarak adlandırılıyordu ve ayın gümüş ışığıyla aydınlanan, sokakları ve evleri parlıyormuş gibi görünen güzel bir yerdi. Mordor’a çok yakın olduğu için şehir birçok saldırının hedefi oldu ve Üçüncü Çağ’da şehir kötü bir yere dönüştü ve adı Gondor dilinde “Karanlık Büyücülük Kulesi” anlamına gelen Minas Morgul olarak değiştirildi. Minas Morgul sadece oyunlarda, özellikle de Orta Dünya’da keşfedilen Orta Dünya bölgelerinden biridir: Shadow of War’da Oyunun büyük çoğunluğu Minas Morgul’de geçiyor.

“ImErik50” tarafından yayınlanan görüntülerde uzun ve heybetli yapılar ile büyük bir köprü görmek mümkün. Oyuncunun Minas Morgul versiyonunun görüntülerini gece çekmiş olması, orijinal versiyona benzerliği daha da güçlendiriyor. Gönderinin yorumlarında, oyuncu bir Redditor’a ışık efektini elde etmek için Sildur’un Canlı Gölgelendiricilerini kullandıklarını açıkladı. Minecraft’taki gölgelendiriciler oyun deneyimini değiştiriyor ve çok güzel bir görüntü bizleri karşılıyor.

Minecraft 2011 yılında piyasaya sürüldü ve “eski bir oyun” olmasına rağmen Mojang’ın oyunu da video oyun endüstrisinin teknolojik gelişimine ayak uydurdu. Bu kadar çok yaratıcı olanakla, Minecraft oyuncu topluluğu aktif ve yaratıcı olmaya devam ediyor ve eğlendiren ve şaşırtan içerikler üretiyor.

Minecraft şu anda Mobil, PC, PS4, Switch ve Xbox One için kullanılabilir.

Kaynak
Gamerant

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir