Oyun Gündem

Metroidvania Tarzı Platform Oyunu LUCID Duyuruldu

Yayıncı Apogee Entertainment ve geliştirici Matte Black Studio, 2024 yılında PlayStation 5, Xbox Series, PlayStation 4, Xbox One, Switch ve PC için çıkaracakları metroidvania tarzı platform oyunu LUCID’yi duyurdular.

LUCID, kristal bir fantezide samimi bir maceradır. Geniş bir dünyada bir yolculuğa çıkın, zorlu bulmacaları çözün ve güçlü yeni yeteneklerin kilidini açmak için savaşlar kazanın, daha önce keşfedilen alanlarda daha fazla sır ortaya çıkarın. Platformer mükemmelliği için dikkatle ayarlanmış LUCID, Celeste gibi tür devlerinin akış halinden aldığı keyfi bir araya getiriyor ve 2D Mega Man X, The Legend of Zelda: A Link to the Past ve Super Metroid’in altın çağına bir aşk mektubu yazıyor.

Kıyameti andıran Büyük Düşüş’ün ardından kristallerle dolu gizemli bir diyar olan Edin’i keşfedin. Aydınlanmış Dev düştü ve Kristal Sanatları uygulayan sadece birkaç Muhafız, ülkeye sızan yolsuzluğu durdurabilir. Taş tenli genç Muhafız Oenn olarak savaşa adım atın. Aydınlatılmış Dev’in parçalarını bulun ve Edin’i tehdit eden antik göksel varlıkla savaşın.

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mobil uygulamamızı denediniz mi?