Oyun Gündem

Metal Gear Solid 3 Remake Duyuruldu!!!

‘Keep You Waiting Huh!!”
-Snake

Oyun dünyasının çılgın çocuğu Hideo Kojima’nın ölüm eseri Metal Gear Solid 3 (remake’in yeni ismi Metal Gear Solid Δ (delta) olacak) Sony’nin dün gerçekleştirdiği sunumda tanıtıldı. Tabi kendisi KONAMİ ile yaşamış olduğu ayrık sebebiyle oyunun başında göremeyeceğiz.
Tanıtım herkes tarafından eleştirilse de oyunun hayranlarını heyecanlandırmaya yetti diyebiliriz, anlaşılan KONAMİ yeni IP’ler üretme noktasından çok uzakta ve son zamanlar furyası olan Remake yapma işinden nemalanma konusunda büyük çalışmalar içerisinde, hatırlarsınız yakın zamanda Silent Hill 2 Remake’i duyurmuşlardı. Böylelikle senelerdir süre gelen KONAMİ bir MGSΔ  ve SH2 Remake’leri üzerinde çalışıyor söylentileri seneler sonrada olsa gün yüzüne çıkmış oldu.
Oyun ile ilgili diğer bir gelişmede ana karakterimiz Snake’e sessiyle efsaneleştiren seslendirmen David Hayter’ın tekrardan bizlerle olacağı idi, bildiğiniz üzere Metal Gear Solid 5’te radikal bir karar ile Snake’in seslendirmeni değişmiş ve 24 dizisinden tanıdığımız Kiefe Sutherland’a emanet edilmiştir.
Oyunun çıkış tarihi ile ilgili herhangi bir bilgi verilmezken şuan sadece PS5 için duyuruldu. MGS3 Remake’in yanı sıra MGS serisinin ilk üç oyunu Master Collection Vol. 1 adı altında bu son bahar tüm platformlar için çıkacağı duyuruldu.
Fragmanı ise aşağıda izleyebilirsiniz.

Fethpasha

Atari 2000'den beri oyun oynayan zamanının bir çok oyununu tatmış ve genel itibari ile RPG tutkununu haline gelmiş birisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir