ModlarOyun Gündem

Max Payne’in orijinal yüzünü özlediniz mi? Bu mod Sam Lake’in suratını Max Payne 3’e yerleştiriyor!!!

“Evet, Sam Lake’in kafasını nasıl tıraş ettiğini göreceksiniz!”

Birçok harika ve benzersiz nişancı oyununun arkasındaki stüdyo olan Remedy Entertainment, yazarlıktan yaratıcı yönetmenliğe geçen Sam Lake’i birçok projesinde ekrana getirerek eğlenceli bir trend başlattı. Yakında çıkacak olan Alan Wake 2’de bir FBI ajanını canlandırıyor, ancak bu trend stüdyonun çıkış noktası olan Max Payne’nin limon yemiş adam yüz modellemesi Lake’e aitti. Şimdi yeni bir mod onun yüzünü Max Payne 3’e geri getiriyor.

Bilmeyenler için, Max Payne ve devam oyunu Max Payne 2: The Fall Of Max Payne Remedy Entertainment tarafından geliştirilen üçüncü şahıs nişancı oyunlarıydı. Ancak daha sonra Rockstar Games serinin haklarını satın aldı ve aksiyonu ilk kez New York City dışına taşıyan Max Payne 3 ile üçlemeyi tamamladı. Sam Lake’in benzerliği ne yazık ki iki devam oyununda da kullanılmadı.

Nexusmods’da, AlexSavvy adlı yaratıcı kısa süre önce Lake’in üçüncü oyundaki benzerliğini, Max Payne’in sürekli limon yemiş gibi görünen ekşi suratını da içerecek şekilde geri getiren bir mod yayınladı. Modun açıklamasına göre, Lake’in kafa modu oyun için özel olarak modellendi ve “bu, kafanın yüz ifadeleri ve materyalleri korunarak oyuna tamamen entegre edilmesini sağladı.” Max’in yüzünde oluşan her yara mod ile hala bozulmadan duruyor ve hatta “karakterin yüzünden akan ter damlaları” bile kaydedilmiş.

Oyundaki 14 saç modelinin tamamı, Lake’in fiziğine uyacak şekilde uyarlanan her bir kostümün yanı sıra yeni yüz modeliyle de çalışıyor. Buna “New York’taki bölümler için özel olarak modellenen ilk oyundaki Hawaii gömlekli deri ceket” de dahil. Genel olarak mod, Max’in kafasını tıraş ettiği sahne de dahil olmak üzere oyun genelinde “98 model ve 66 dokuyu” değiştiriyor: “Evet, Sam Lake’in kafasını nasıl tıraş ettiğini göreceksiniz!”

Ancak mod yapımcıları, oyunun çok oyunculu modlarını mod yüklüyken oynamanızı önermiyor!!!

Remedy’nin daha sıradışı aksiyon oyunlarını özleyenler için (eski de olsa) iyi haber! Remedy Entertainment ilk iki Max Payne’i remake’i üzerinde çalışıyor ve sert dedektiflerini yeniden canlandırıyor. Sam Lake’in muhteşem ekşi suratının HD kalitesinde tekrarlayıp tekrarlamayacağını hep birlikte göreceğiz.

Fethpasha

Atari 2000'den beri oyun oynayan zamanının bir çok oyununu tatmış ve genel itibari ile RPG tutkununu haline gelmiş birisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir