Oyun Gündem

Lost Ark, Witcher 3 DLC’sini Alıyor

Geliştirici Smilegate, Lost Ark’ın Güney Kore versiyonundan başlayarak The Witcher 3 temalı bir DLC alacağını duyurdu.

Yaklaşık üç yıldır var olan bir MMORPG için Lost Ark, oyuncularını bağlı tutmak için yeni içerik getirme konusunda oldukça tutarlı oldu. Oyun bu yılın başlarında batılı oyuncuların kullanımına yeni açılmış olsa da, Lost Ark 2019’un sonlarında lansmanından bu yana Güney Kore’de büyük bir hit oldu. Bunun bir nedeni, geliştirici Smilegate’in oyunu taze ve eğlenceli tutmak için istekli olması. hem yeni hem de deneyimli oyuncular. Bazen, Smilegate ekstra yol kat etmeye ve örneğin The Witcher gibi oyun endüstrisindeki diğer büyük isimlerle işbirliği yapmaya bile isteklidir.

Yakın zamanda düzenlenen bir yaz vitrin etkinliğinde Smilegate, Lost Ark’a, özellikle oyunun Güney Kore versiyonuna, Aeromancer adlı yeni bir hasar sınıfından CD Projekt Red’in The Witcher 3 temalı özel DLC’sine kadar birçok yeni güncellemenin geleceğini duyurdu. İşbirliğinin Kore sunucularına kışın gelmesi bekleniyor, ancak şu an için aynı zamanda batı versiyonu için de kullanıma sunulup sunulmayacağı belli değil.

Ne yazık ki Smilegate, Geralt’ın Arkesia’daki varlığının nasıl şekilleneceği konusunda herhangi bir ayrıntı vermedi. Duyuru çok kısaydı ve The Witcher 3’ün logosunun yanında sadece Lost Ark’ın logosunu gösterdi. Ancak hayranlar şimdiden DLC’nin ne olacağını tahmin ediyor. Bazıları Lost Ark’ta Witcher’dan ilham alan yepyeni bir sınıf görmenin çok güzel olacağını düşünürken, diğerleri The Witcher 3’ten ilham alan bir görev dizisi veya görünümleri konusunda daha gerçekçi bir beklentiye sahipti.

Bu, Geralt of Rivia’nın The Witcher serisinin dışında ilk kez ortaya çıkışı olmayacak. Diğer öne çıkan geçitler arasında, Geralt’ın Monster Hunter: World ve Soul Calibur 6’da oynanabilir bir karakter olması yer alıyor; bunların her ikisi de onun kılıcını kullandığını ve ikonik Witcher işaretlerini hayranların beklediği şekilde koyduğunu gösteriyor. Lost Ark’ın da Geralt’ı benzer bir şekilde sunması sürpriz olmaz çünkü karakter, The Witcher serisi oyunları hiç oynamamış olanlar da dahil olmak üzere birçok oyuncu tarafından zaten çok tanınabilir.

Ancak şimdilik, Lost Ark’ın batı versiyonunun Güney Koreli muadili ile yetişmeye devam etmesi umulabilir. Şimdiye kadar, batı versiyonu için yapılan güncellemeler oldukça doğru ve Güney Koreli olana benzer, ancak oyun o kadar uzun sürmediği için daha yavaş bir hızda teslim edildi.

Lost Ark PC’de kullanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir