Oyun Gündem

Lost Ark Bot Kullanan ‘Bir Milyondan Fazla’ Hesabı Banladı

Lost Ark’ın oynaması ücretsiz olması, Banlandıklarında yatırımlarını kaybetmeyen botcular için çok daha kolay bir hedef haline getiriyor. Aynı zamanda oynaması ücretsiz olan PUBG, bir yıldan biraz fazla bir süre içinde 13 milyon hile bildirmişti. Her ne kadar Amazon ve Smilegate botları tespit etmede gerçekten çok iyi olsa da, en azından botları kullananlardan bazıları muhtemelen vazgeçecektir.

Ekibimiz, oyundaki botları belirlemek ve kaldırmak için araçlar ve yöntemler üzerinde yoğun bir şekilde çalışıyor. Bugün, bot kullandığı belirlenen bir milyondan fazla hesabı kaldıracağız.

Geliştiriciler tarafından geçtğimiz günlerde yayınlanan bir açıklamaya göre, “Oyuncularımız için adil ve eğlenceli bir oyun deneyimi sürdürmek, takım için en büyük önceliktir”. “Bu ban dalgasıyla büyük bir etki yaratmayı planlarken, yapılacak daha çok iş olduğunu biliyoruz ve oyuncuların bunun aktif ve devam eden bir süreçte sadece bir adım olduğunu bilmelerini istiyoruz. Hile önleme araçlarımızı genişletmeyi, bot tanımlama yöntemlerini iyileştirmeyi ve gerektiği kadar sıklıkta daha fazla ban dalgası başlatmayı içeren Lost Ark’taki bot kullanımı, hile ve zararlı davranışları büyük ölçekte tespit etmeye ve kaldırmaya yönelik çalışmalarımıza devam ediyoruz.”

Lost Ark ekibi ayrıca “az sayıda oyuncunun yanlışlıkla bot olarak tanımlanabileceğini” kabul etti. Hile kullanmayan bir oyuncu olmasına rağmen milyon bot dalgasına kapıldığını düşünen herkes, Amazon Games destek ile itiraz edebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mobil uygulamamızı denediniz mi?