Oyun GündemRehberTümü

Lego Star Wars: The Skywalker Saga FPS Sorunu Çözümü

PC’de Lego Star Wars: The Skywalker Saga, FPS limitiyle ilgili çok garip bir sorun yaşıyor. Bazı oyuncular, oyunun bazen herhangi bir grafik ayarında, en güçlü donanımda bile saniyede sabit 60 kareye dayandığını bildiriyor. Teknik uzmanlar, üçüncü taraf programları yüklemenizi gerektirmeyen bu soruna bir çözüm bulmuş gibi görünüyor.

FPS sınırını kaldırmak için:

  • Windows Gezgini’nde “Gizli Klasörleri Görüntüle”yi etkinleştirmeniz gerekir.
  • C:/Users/[kullanıcı adı]/AppData/Roaming/Warner Bros. Interactive Entertainment/ klasörünü açın. Interactive Entertainment/LEGO Star Wars: The Skywalker Saga/PCCONFIG.txt dosyasını bulun ve açın.
  • “ScreenRefreshRate” parametresini bulun (bunu Ctrl+F komutuyla yapabilirsiniz) ve değerini istediğiniz kare hızı limitiyle değiştirin.

Bu düzeltme, oyuncuların sorunu kare sayısıyla çözmesine olanak tanır. Bazı oyuncular, oyun zayıf bir PC’ye kurulursa bu çözümün kararsız FPS’yi düzeltmeye de yardımcı olduğunu bildirdi.

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mobil uygulamamızı denediniz mi?