HaberlerOyun Gündem

Larian, ”Baldur’s Gate 3 erken erişim kayıtlarınızı silin ve oyunu kaldırın” diyor.

Sürüm 1.0’a hazırlık olarak

Baldur’s Gate 3’e sayılı günler kaldı ve epik RPG’nin çıkışına bir şekilde hazırlanıp hazırlanamayacağınızı merak ediyor olabilirsiniz. Görünüşe göre bunu yapabilirsiniz: 122 GB’lık indirme boyutunu Steam’e önceden yükleyerek değil, hayır, Erken Erişim kayıtlarınızı silerek ve oyunu tamamen kaldırarak.

Larian bugün erken saatlerde “Tam gönderi yarın, ancak mevcut Erken Erişim kayıtlarına sahip Baldur’s Gate 3 oyuncuları için, 3 Ağustos’tan önce oyunu başlatmalarını ve lansmanda istenmeyen çakışmaları önlemek için tüm kayıt dosyalarını silmelerini istiyoruz” şeklinde bir tweet attı. “Ayrıca, tüm modları kaldırın ve otomatik olarak yeniden indirilmediklerinden emin olun.”


“Erken Erişim’in yüklü olduğu oyuncuların kayıt dosyalarını sildikten sonra oyunu kaldırmalarını tavsiye ediyoruz,” diye devam ettiler. “Bu, nihai oyun indirildiğinde dosya çakışması riskini azaltacak ve daha fazla oyun oynamak ve sorun gidermek anlamına gelecektir! Yarın lansman için tam bir rehberimiz olacak.”

Larian yıllardır Erken Erişim kayıtlarının 1.0 sürümü ile uyumlu olmayacağını, çünkü son güncellemenin oyunun geri kalan üçte ikisini eklemenin yanı sıra dahil edilen ilk bölümle ilgili birçok şeyi değiştireceğini söylüyor. Sanırım ilk kez eski kayıtlarınızı manuel olarak çöpe atmanızı önerdiler. Birçok insanın bilmeden ya da inatla Erken Erişim kayıtlarını 1.0’da oynamaya devam etmesinden ve çalışmadığında hayal kırıklığına uğramasından endişe ettiklerini tahmin ediyorum.

Larian, Starfield’dan etkilenmemek için Baldur’s Gate 3’ün çıkış tarihini 3 Ağustos’a çekmişti.

Baldur’s Gate 3 için yayınlanan ve Maggie Robertson (Namıdiğer Lady Dimitrescu)’ın seslendirdiği Orin the Red karakterini anlattığı videoya aşağıdan ulaşabilirsiniz.


Fethpasha

Atari 2000'den beri oyun oynayan zamanının bir çok oyununu tatmış ve genel itibari ile RPG tutkununu haline gelmiş birisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir