Oyun Gündem

Konami Yeni Silent Hill Oyunu İçin İşe Alım Yapıyor

Konami şu anda duyurulmamış bir proje için oyun geliştiricilerini işe alma sürecinde olduğundan, ufukta başka bir Silent Hill oyunu daha olabilir.

Konami şu sıralar, yakında yeniden canlanacak olan Silent Hill serisine yeni bir giriş olabilecek bir oyun üzerinde çalışacak yeni oyun geliştiricileri arıyor. Hayatta kalma korku türünün en ünlü serilerinden biri olarak, hayranlar sisli kasabaya geri dönmeyi umuyorlardı. Hideo Kojima ve Guillermo del Toro’nun projesini kaybetmesiyle birlikte, psikolojik korku oyunlarının geleceği hakkında çok az kesinlik vardı, ancak sızıntılar ve spekülasyonlar bir süredir ortalıkta dolaşıyordu.

Neyse ki, Konami’nin bazı yeni girişimleri, ikinci oyunun resmi bir remake, interaktif bir deneyim ve başka bir film de dahil olmak üzere bir dizi yaklaşan Silent Hill projesini duyurmasıyla endişeler hafifledi. Esasen, seri yıllarca süren şüphelerin ardından hayata geri dönüyor ve hayranların dört gözle bekleyecekleri çok şey var. Ancak, görünüşe göre sırada bir tane daha var.

The Gamer tarafından tespit edildiği üzere Konami, duyurulmamış gibi görünen bir Silent Hill oyunu için eleman arıyor. Bir işe alım ilanı, şirketin şu anda bir yapımcı, yapımcı yardımcısı, proje yöneticisi, oyun yönetmeni ve diğerleri için arayışta olduğunu gösteriyor. Nitekim iş ilanlarından birinde adayların “korku oyunlarına tutku ve ilgi” duymaları gerektiği belirtiliyor. İş ilanlarına, “oyun yaratıcıları” için yapılan çağrının bir parçası olarak “Silent Hill serisinden” bahseden stüdyonun kendisinden bir tweet eşlik etti.

Kaynak
Gamerant

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir