Oyun Gündem

Konami Silent Hill Remake Yapabilir

Kaynakların VGC’ye verdiği demeçte, şu anda dünyanın dört bir yanındaki stüdyolarda birden fazla Silent Hill projesi geliştiriliyor ve bir Remake, devam filmi ve hikaye odaklı epizodik diziler içerebilir.

Geçen hafta, yeni bir Silent Hill’in geliştirildiğini veya geliştirildiğini doğrulamak için sızdırılmış konsept görüntüleri koleksiyonu ortaya çıktı. Bu, geçen Şubat ayında Konami’nin uzun süredir uykuda olan korku oyunu serisini canlandırmayı planladığını bildirdiğimiz bir VGC hikayesini izledi.

Şimdi, bu projelerden bazılarının neye benzeyebileceğine dair ayrıntılar ortaya çıkıyor. İlk olarak etkileyici NateTheHate ve gazeteci Jeff Grubb tarafından belirtildiği gibi, geliştirme aşamasındaki oyunlardan biri, hayranların favorisi olan 2001 yapımı Silent Hill 2’nin Remake’i olabilir.

Bu, VGC’nin kendi kaynaklarımızdan duyduklarıyla örtüşüyor. Yeniden yapılanmanın elden geçirilmiş AI, animasyonlar, bulmacalar ve birkaç yeni son içereceği ve potansiyel olarak PlayStation konsollarında zamana özel olarak yayınlanacağı iddia ediliyor.

Medium stüdyosu, son 18 ay boyunca sürekli olarak Silent Hill franchise’ına bağlandı. Geçen yıl Polonyalı geliştirici, Bloober CEO’sunun “çok ünlü bir oyun yayıncısının” mevcut bir korku IP’si üzerinde çalıştığını iddia etmesinden aylar sonra Konami ile bir “stratejik işbirliği anlaşması” duyurdu.

Silent Hill’in bestecisi Akira Yamaoka, Bloober’ın 2021 başlığı The Medium üzerinde bile çalıştı ve bir sonraki oyun projesinin “duymayı umduğunuz proje” olduğunu belirterek alay etti.

Bloober Ekibi, yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Ancak VGC ve içerdekilerin daha önce bildirdiği gibi, Konami’nin birden fazla oyunda Silent Hill IP’sini yeniden canlandırmak için birkaç geliştiriciyle aktif olarak konuştuğunu biliyoruz.

Bu projelerden birinin daha küçük, epizodik bir “kısa öykü” dizisi olması amaçlanmıştı, bize söylendi. Kaynaklar daha önce, Before Dawn stüdyosu Supermassive’in bir zamanlar, sonunda Dark Pictures oyunlarına dönüşecek olan böyle bir proje için görüşmelerde bulunduğunu belirtmişti.

İki kişinin bağımsız olarak VGC’ye verdiği yeni bir isim, ‘hikayeler’ projesinde yer alabileceğini söyledikleri Sayonara Wild Hearts, Outer Wilds ve Telling Lies gibi oyunların arkasındaki ünlü yayıncı Annapurna Interactive’di.

Ancak, birçok stüdyonun Silent Hill için sahalara dahil olduğunu ve Annapurna’nın sonunda yeşil ışık yakılan bir projeden ziyade bu tartışmalardan birine dahil olmuş olabileceğini söylediler.

VGC, bu hikaye hakkında yorum yapmak için Annapurna ile iletişime geçti.

Son olarak, VGC’ye Konami’nin Silent Hill serisinde yeni bir ana hat girişi yayınlamayı planladığı söylendi. Oyunu kimin yönettiği belli değil, ancak VGC geçen yıl bir Japon stüdyosunun Silent Hill projesi üzerinde çalıştığını bildirdi.

Geçen hafta sızdırılan görüntülerin, daha büyük projeler için beklenti oluşturmak için ücretsiz bir dijital başlık olarak piyasaya sürülmesi amaçlanan ‘Sakura’ kod adlı PT tarzı bir teaser oyunuyla ilgili olduğu anlaşılıyor.

VGC, ilk olarak Konami’nin, Metal Gear ve Castlevania dahil olmak üzere en büyük serileri için yeni taksitler ve yeniden yapılanmalar ile premium oyun geliştirmesini geçen yıl artırma planlarını bildirdi.

Konami’nin bu yılki büyük gösterilerde bazı oyunları sergilemesi mümkün. Şirketin, “zamanlama” sorunları nedeniyle E3 2021’den çıkmadan önce geçen yıl projelerini duyurmayı planladığını anlıyoruz.

O sırada Konami, çalışmalarda “bir dizi önemli proje” olduğunu doğruladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir