Oyun Gündem

James Gunn, Twitter Üzerinden Nebula’nın Bucky’nin Kolunu Nasıl Aldığını Açıkladı

Guardians of the Galaxy Holiday Special ile MCU hayranları için Noel erken geldi! Serinin baş yönetmeni James Gunn tarafından yazılıp yönetilen tatil özel filmi, yılbaşı sezonunda dünyaya gelen Drax ve Mantis’in yürek ısıtan ve komik maceralarını konu alıyor. Peter’ın Gamora’yı özlediğini fark eden ikili, onu neşelendirmek için efsanevi kahraman Kevin Bacon’ı Noel hediyesi olarak sunmaya karar verince çılgınlık başlıyor.

Film, yaklaşmakta olan Galaksinin Koruyucuları Vol 3’ü hazırlama konusunda harika bir iş çıkarıyor ve Peter ile Mantis’in gerçek ilişkisi hakkındaki hoş gizemi de ortaya çıkarıyor. Bununla birlikte, Nebula’nın Rocket’a hediye olarak Bucky’nin kolunu nasıl aldığı da dahil olmak üzere hayranların kafasında bazı sorular belirdi. Gunn kısa süre önce attığı bir Tweet’te Nebula’nın Bucky’nin mekanik kolunu tam olarak nasıl aldığını açıkladı.

Avengers Infınıty War’da Wakanda’daki büyük savaş sırasında Bucky ve Rocket’ın Thanos’un uzaylı ordusunu savuşturmak için bir araya geldiğini görüyoruz. Rocket’ın protez uzuvlara olan takıntısı göz önüne alındığında, Bucky’ye “o kol ne kadar?” diye sorar, Bucky cevap vermez ve sadece yürüyüp gider ve Rocket “o kolu alacağım” diye yemin eder. Bu espri nihayet tatil özel bölümünde karşılığını buldu ve sonlara doğru tüm Koruyucuların hediyeleştiğini ve Nebula’nın söz konusu olan kolu Rocket’a hediye ettiğini gördük. Hayranların bu manzara karşısında hem nutku tutuldu hem de kafaları karıştı. Bir hayran Twitter’da Gunn’a Nebula’nın bunu nasıl elde ettiğini sorduğunda, “Dünyaya bir yolculuk yaptı ve onu vücudundan kopardı çünkü kendini çok ‘Noel havasında’ hissediyordu” dedi.

Tatil özel bölümünün yayınlanmasından bu yana hayranlar bunun Bucky’nin Endgame’de kullandığı kolla aynı olmayabileceğini ya da Bucky’nin kolu değiştirdiğini (yeni Thunderbolts posterinde görüldüğü gibi) ve hatta bazılarının Nebula’nın kolu kendisinin ürettiğini düşündüklerini belirttiler. Ancak, başka bir hayran Gunn’ın açıklamasını ” zorla yerleştirme” olarak nitelendirdiğinde, yönetmen “Gelişmiş uzaylı teknolojisine sahip bir cyborg’un aşırı Noel Ruhu yüzünden bir insanın kolunu koparmasının nasıl zorla yerleştirme olduğundan emin değilim, fakat olan oldu.” diyerek onu susturdu. Nebula’nın dünyaya ve çeşitli Yenilmezler’e oldukça aşina olduğu göz önüne alındığında, eğer isterse bir kolu koparıp arkadaşına hediye etmek onun doğasında var! Yine de şimdi Bucky’nin nasıl olduğunu ve bir sonraki görünüşünde bu konuya değinilip değinilmeyeceğini merak ediyoruz.

Guardians of the Galaxy Holiday Special Disney+ üzerinden yayınlanıyor. Gunn’ın yanıtına aşağıdan göz atabilirsiniz:

Kaynak
Collıder

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir