Oyun GündemPCPlay StationXBOX
Trend

İşte Çok Beklenen Haber! Battlefield 2042 Duyuruldu

İşte O Beklenen Haber!
Battlefield 2042 Ekim Ayında Çıkıyor…

Bir sonraki Battlefield oyununun adı Battlefield 2042 ve bu Ekim ayında çıkacak. Yakın gelecekte geçiyor (lazer silahlarını değil, Boston Dynamics robot köpeklerini düşünün).

Oyunun Temel Özellikleri:

 • PC’de ve yeni konsollarda maksimum oyuncu sayısı ikiye katlanarak 128’e çıkarıldı
 • 128 oyunculu haritalar, kontrol noktaları kümelerini içeren sektörlere ayrılmıştır; kontrol etmek için bir sektördeki tüm kontrol noktalarını yakalayın.
 • Sınıflar (mühendis, saldırı, destek vb.) artık uzmanları içeren kategorilerdir . Her uzmanın bir geçmişi ve benzersiz bir aygıtı vardır, ancak herhangi bir silahı taşıyabilir.
 • Gördüğümüz gadget’lar: Bir kıskaç, bir sağlık/diriltme silahı (Doc’u Rainbow Six Siege’de düşünün), bir otomatik taret (Team Fortress 2’yi düşünün), bir hareket sensörü (sizin üzerindeyken gizlice yaklaşan insanları yakalamak için). keskin nişancılık)
 • 10 Yeni Uzman Asker. 
 • Satın alınabilir savaş biletleri: dört mevsim ve yılda dört yeni uzman
 • Lansman sonrası haritaların tümü ücretsiz olacak
 • “Levolution” geri döndü bebeğim. Gördüklerimiz: kasırgalar oyuncuları ve araçları bir girdaba sürükler, bir kum fırtınası gökyüzünü kaplar, bir uzay roketi fırlatır (veya belki patlar)
 • Herkesin bir kanat takımı vardır
 • Bazı araçlarda gözetleme koltukları var (küçük bir ayrıntı ama sesini seviyorum)
 • Battle Royale yok , ancak bazı gizemli modlar var
 • Tek oyunculu kampanya yok

128 oyuncu

En önemli değişiklik, iki katına çıkan oyuncu sayısı; maç başına 128 oyuncu. Battlefield, 19 yıl önce Battlefield 1942 ile kurduğu 64 oyunculu standarttan ilk kez sapıyor ve sayıyı iki katına çıkarıyor.

Artan oyuncu sayısı, sektörlere ayrılmış daha büyük haritalar tarafından barındırılıyor. Her sektörde, esasen oynanmakta olan bir mini Battlefield maçı var. Standart Conquest modunda ekipler, içindeki tüm noktaları tutarak bir sektörü tutabilir. Tüm zamanınızı bir harita sektöründe takılarak geçirebilirmişsiniz gibi görünüyor, ancak sizi bir araç çağırıp başka bir yere gitmekten alıkoyan hiçbir şey olmacak.

Yeni Askerler (Uzmanlar)

Muhtemelen en çekişmeli değişiklik olacak olan, uzmanların tanıtılmasıdır. İsimleri, geçmişleri, özel araçları ve yetenekleri olması bakımından Rainbow Six Siege operatörlerine benziyorlar, ancak daha esnekler çünkü kilidini açtığınız herhangi bir silahı kullanabilirler. ‘Saldırı’ ve ‘keşif’ gibi Battlefield sınıfı arketipleri hala var, ancak DICE şimdi bunları uzmanların sığabileceği kategoriler olarak tanımlıyor.

Bu büyük bir değişiklik. Çünkü Battlefield sınıfları şimdiye kadar oldukça katıydı: Temalı gadget’lar ve yalnızca belirli silah kategorileri elde ederdiniz. Mühendis SMG’leri alır, keşif keskin nişancıları alır, destek LMG’leri alır, vb.

Bu yapı galiba artık tarih olacak. Battlefield 2042 piyasaya sürüldüğünde 10 uzman içerecek, yani her silahla eşleştirilebilen 10 benzersiz cihaz ve yetenek. Ayrıca silah eklentilerinizi anında değiştirerek sizi taciz eden bir keskin nişancıyı yakınlaştırmak için yakın ve uzun menzilli optikler arasında geçiş yapmanızı sağlayabilirsiniz.

Oyun Modları

Oyunda artık Battle Royale modu yok ve bir tane yapma planı dahi yok. Firestorm geri dönmüyor, en azından şimdilik. Tek oyunculu bir kampanya da yok, ancak çok oyunculu tarzdaki maçları tamamen botlara karşı oynayabilecek ve isterseniz bu şekilde ilerleyebileceksiniz. Görünüşe göre AI çok daha iyi hale geldi.

Oyundaki Haritalar

İşte EA’nın sözleriyle açıklanan, piyasaya sürülecek olan yedi All-Out Warfare haritası:

 • Kaleydoskop: Güney Kore, Sogdo’da yer almaktadır. Buradaki güçler, küresel ağı tehdit eden bir saldırının ardından kuantum destekli bir dezenformasyon merkezini kontrol etmek için çatışacak.
 • Manifest: Singapur, Brani Adası’nda geçiyor. Küresel ticaret, Amerikan tedarik hatları için hayati önem taşıyan bu konumu boğarken, oyuncular stratejik bir parlama noktasının ortaya çıktığını görecekler.
 • Yörünge: Kourou, Fransız Guyanası’nda yer almaktadır. Tartışmalı bir uzay fırlatma zamana karşı bir yarış haline geldiğinden, buradaki savaş bir roket fırlatma alanı üzerindedir.
 • Atıldı: Alang, Hindistan’da kuruldu. Burada, hizipler haydut nükleer varlıkları güvence altına almak için savaşırken, gemi sökümcülerinin aşırı gelgitlerle karşı karşıya kaldığını görüyorsunuz.
 • Yenileme: Mısır’ın Doğu Çölü’nde geçiyor. Oyuncular Mısır Çölü’nde çığır açan bir tarım teknolojisi merkezi için savaşacaklar.
 • Kum saati: Doha, Katar’da yer almaktadır. Değişen kumlar ve kayıp bir nakliye konvoyu bir şehir merkezini paramparça eder.
 • Breakaway: Queen Maud Land, Antarktika’da geçiyor. Bir endüstri doğayla çatışırken ve buz yol açarken askerleri uçurumun kenarına iten petrol ve gazla mücadele

“Battlefield gazileri olarak tanımlanan oyuncular” için Temmuz ayı başlarında bir Battlefield 2042 beta testi yapılacak. Lansmandan bir süre önce, Hazard Zone erken oynamaya hazır olacak ve ön sipariş verenler için açık bir beta olacak.

Battlefield 2042, 22 Ekim’de tam olarak yayınlanacak. Her zamanki gibi, PC sürümü EA’nın Origin mağazasında mevcut olacak, ancak bu sefer Ayrıca Steam ve Epic Game Store’da olacak. Steam’den satın alsanız bile kesinlikle bir mini Origin istemcisi başlatacak, ancak yine de Battlefield’ın orada olması güzel.

Konsol sürümleriyle ilgili ilginç bir not: PS5 ve Xbox Series X/S sürümleri, PC sürümüyle aynı olacak, ancak PS4 ve Xbox One sürümleri yalnızca 64 oyuncuyu destekleyecek.

Gameolog Yazar Ekibi

Kurucu üyelerden oluşan yazar topluluğuyuz. Bütün oyun severlere doğru haberler iletmeyi amaçlıyoruz... Oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip eden ekibimiz, bu sektöre ait son gelişmeleri haber içeriklerini yamaları ve modları size aktarıyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu