DonanımOyun GündemPC

ISO Yazmak İçin Yardımcı Program Olan Rufus İçin Yeni Güncelleme, Windows 11 Sistem Gereksinimlerini Göz Ardı Etmeyi Başarıyor

Rufus , ISO görüntülerini yazmak için harika bir yardımcı programdır. Çeşitli işletim sistemlerinde çalışır, küçük boyutludur ve işi verimli ve sorunsuz bir şekilde yapar.

Rufus 3.16’nın en son beta yapısı, Windows 11 için yeni bir “Gelişmiş” yükleme modu sunar ; bu, en son Microsoft işletim sistemi için can sıkıcı sistem gereksinimlerinin bazılarını esasen devre dışı bırakmak için ISO yazma aşaması sırasında kurulumun özelleştirilmesine olanak tanır.

Bu güncelleme özellikle TPM 2.0, Güvenli Önyükleme ihtiyacını ve 8 GB sistem RAM’i için minimum gereksinimi yok sayar. “Gelişmiş” mod hala beta sürümündedir, bu nedenle ana indirme sayfasında bulamazsınız, ancak GitHub’dan indirebilirsiniz .

Beta sürümünü indirdikten sonra, her zamanki gibi Windows 11 ISO görüntüsünü alın ve Görüntü Seçeneği alanında Windows 11’in gelişmiş kurulumunu seçebilirsiniz.

Normal olarak önyüklenebilir bir USB sürücü oluşturduktan sonra, yüklediğiniz makinenin TPM 2.0 desteği, Güvenli Önyükleme veya yeterli belleğe sahip olup olmadığı konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir