Oyun Gündem

IShowSpeed, YouTube Canlı Yayını Sırasında Polis Baskını

Cincinnati polisi, bariz bir swatting olayı sırasında çok popüler, ancak tartışmalı YouTube yayıncısı IShowSpeed’i canlı yayında kelepçeledi.

Swatting özellikle yeni bir olgu değildir. Terimin kendisi 2000’lerin ortalarında bir süre ortaya çıktı, ancak bir şaka 911 çağrısının temel dayanağı onlarca yıl öncesine dayanıyor. Bazı ülkeler bu tehlikeli şakaları suç saymak için adımlar atmış olsa da, bunlar yarı düzenli bir olay olmaya devam ediyor. Ve kurbanlar hem özel vatandaşları hem de her türden kamu görevlisini kapsayabilir, ancak Twitch ve YouTube gibi platformlardaki yayıncılar popüler hedefler gibi görünüyor.

YouTube yayıncısı IShowSpeed, bir Swatting olayının kurbanı olan en yeni çevrimiçi kişiliklerden biridir. Kaotik canlı yayınlarıyla tanınan YouTuber’ın yaklaşık 10,5 milyon abonesi var ve bunların 3 milyondan fazlası onu 8 Ağustos’ta Cincinnati polis memurları tarafından kelepçeli olarak gördü.

IShowSpeed’in 10 milyondan fazla hayranı, Pazartesi günü “wtf” başlıklı bir canlı yayına bağlandı. Ancak izleyiciler, YouTuber’ın her zamanki maskaralıkları yerine kelepçeli ve üç Cincinnati polis memuru tarafından sarıldığını görünce şaşırdı. Kameraman gruba yaklaşarak IShowSpeed’e vurulduğunu söyler, ancak dördüncü bir memur ona geri gitmesini emreder, kameraman da bunu yapar. İzleyiciler, IShowSpeed’in görevlilere “Bilmiyordum kardeşim. Aman Tanrım, kardeşim. Yemin ederim bir şey yapmadım.”

Daha sonra başka bir memur öne çıkıyor ve kameramanı olay yerinden uzaklaştırıyor. Memur daha sonra telefonu kameramanın elinden fiziksel olarak alıyor gibi görünüyor ve ardından duyulabilir bir patlama ile yakındaki bir masaya düşürmeden önce. İzleyiciler daha sonra IShowSpeed ​​ve yanıt veren görevliler arasında boğuk bir konuşma duyabilir. Sözcükleri anlamak zor olsa da, izleyiciler konuşmanın bazı kısımlarını yakalayabilirler, buna “swatted” kelimesi ve bir polis memurunun “Sana inanıyorum” demesi de dahildir. Bu, memurlar canlı yayını öğrenmeden ve onları kapatmaya zorlamadan önce bir dakikadan daha az bir süre devam eder.

Bu, tartışmalı YouTube ve Twitch yayıncısının yerel acil servisleriyle ilk karşılaşması değil. 4 Temmuz’u kutlamak için IShowSpeed, yatağında bir Pikachu havai fişek patlatmak için akıllıca olmayan bir karar verdi. Piroteknikler sonunda yere saçılmadan önce oda kısa sürede duman ve kıvılcımlarla doldu. Bu, IShowSpeed’e itfaiyeden bir ziyaret kazandırdı ve izleyicileri odayı hasar açısından incelerken canlı olarak izleyebildi. Ancak dünkü karşılaşma, yayıncıyı çok farklı bir tehlikeye soktu.

IShowSpeed ​​ayrıca yakın zamanda bariz bir swatting’in kurbanı olan tek yayıncı değil. PixelKitten ve HeyItsMeSalty Haziran ayında ezilirken, Kanadalı Twitch yayıncısı Keffals 5 Ağustos’ta uyandığında bir polis memurunun o yataktayken kendisine tüfek doğrulttuğunu gördü. Bu arada, Twitch yıldızı Adin Ross, 7 Ağustos’ta canlı yayın yaparken tehlikeli şakanın kurbanı oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir