DonanımOyun GündemPC

İntel Grafik Kartlarının Üretimini Agresif Bir Şekilde Geliştirecek

Gadgets360, Intel yöneticileriyle konuşabildi ve grafik bölümünün yeni ayrıntılarını öğrendi . Şirket için bu yön, diğer altyapılara paralel olarak gelişecek tam teşekküllü bir gelişme vektörü haline gelecektir. Intel, Nvidia ve AMD için tam teşekküllü bir rakip olmaya hazır, bu nedenle GPU segmenti hızla ve agresif bir şekilde gelişecek.

Bir röportajda, Intel’in grafik bölümü başkanı Raja Koduri, üretim aşamalarını gerekçe göstererek yeni video kartları için belirli güç parametrelerini adlandırmayı reddetti. Ayrıca, cihazın istikrarlı bir şekilde tedarik edilmesini garanti edemez, bunlar piyasaya bağlı olacaktır.

Intel, grafik kartlarının mükemmel güç verimliliğine güveniyor. Şimdiye kadar geliştiriciler sayıları paylaşamıyor ancak bu parametre onlar için bir öncelik. Cihazlar, benzersiz bir tasarıma veya üçüncü taraf üreticiler tarafından üretilecek alternatif bir soğutma sistemine sahip olabilecek.

Intel GPU şefi Raja Koduri ve meslektaşları Roger Chandler ve Jeff McVeigh, Gadgets360’a Intel’in grafik kartı serisinin yaklaşan lansmanı hakkında bir röportaj verdi. Xe HPG mimarisine dayalı ilk cihazlar 2022’nin başlarında satışa sunulacak.

Intel kripto para piyasasına kayıtsız. Şirket, madenciler için özel bir sürüm yayınlamayacak, ancak madenciliğe karşı ek koruma da içermeyecek. Geliştiriciler şimdi cihaz desteği geliştirmek ve süper örneklemelerini uygulamakla meşguller.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir