DonanımOyun Gündem

Intel: Çip Sıkıntısı 2023’e Kadar Devam Edecek

Intel’in ikinci çeyrek mali raporunda CEO Pat Gelsinger, 2022’de çip sıkıntısının devam edeceğini ve 2023’te tedarik sorunlarının devam edeceğini söyledi. Ardından, arzın nihayet talebi karşılaması endüstrinin bir veya iki yılını alacaktır.

Bir bakıma Gelsinger, diğer endüstri temsilcilerinin varsayımlarını doğruladı. Mayıs ayında, Nvidia CEO’su Jen-Hsun Huang, bu yılın en az ikinci yarısına kadar RTX 30 kart sıkıntısı olacağını söyledi. Aynı zamanda, Sony’nin CFO’su Hiroki Tokoi, bir finansal raporlama konferansında PS5 açığının 2022’ye kadar devam edeceğini belirtti.

Küresel yarı iletken kıtlığı nedeniyle, çok sayıda yeni demir elde etmek artık çok zor. Bu, her şeyden önce, Nvidia ve AMD’nin en yeni video kartlarının yanı sıra yeni nesil konsollar için de geçerlidir. Bu mallara olan talep çok büyük ve spekülatörler bu konuda oldukça ateşli. Ve bu sadece durumu ağırlaştırır.

Daha önce, en azından video kartlarıyla durumun biraz daha kolay olması gerektiği varsayıldı, tk. Çin’de madencilik patlaması yavaş yavaş boşa çıkıyor. Ama bu açıkçası çok az.

Gameolog Yazar Ekibi

Kurucu üyelerden oluşan yazar topluluğuyuz. Bütün oyun severlere doğru haberler iletmeyi amaçlıyoruz... Oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip eden ekibimiz, bu sektöre ait son gelişmeleri haber içeriklerini yamaları ve modları size aktarıyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir