Donanım GündemOyun Gündem

Intel Arc A380 Grafik Kartını Bügün Resmi Olarak Tanıtılacak

Intel Arc A380, ACM-G11 grafik işlemcili 8 Xe-Core çekirdeği ve 128 bit yürütme birimi ile donatılmış Xe-HPG mimarisini kullanan masaüstü bilgisayarlar için üretilen bir grafik kartı. Kart, temel saat hızı 2000MHz, TDP değeri 75W , 6GB GDDR6 bellek ve 16Gbps bant genişliğine sahip.

Bu donanım özelliklerine rağmen, ışın izleme ve XeSS performans geliştirmeleri dahil olmak üzere DirectX 12 Ultimate’ın tüm özellikleri mevcuttur. Intel Arc A380, içerik oluşturucular için Intel XMX ve AV1 donanım kodlama yetenekleri de dahil olmak üzere çeşitli hızlandırıcı teknolojileri de barındırıyor.

Arc A380, giriş seviyesi bir grafik kartı, ancak yine de bir oyun grafik kartı olarak konumlandırılmış. Intel, popüler oyunlarda kart ile 1080p’de 60 fps ve orta ayarlarda oyun deneyimi sunuyor ve Intel, Arc A380’in AMD’nin en yavaş grafik kartı olan Radeon RX 6400’den %25’e kadar daha hızlı olduğunu iddia ediyor.

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir