Oyun Gündem

Horizon’ın VR Oyunu Horizon Call of the Mountain Onaylandı

Yarınki State of Play sunumundan önce PlayStation, Horizon Call of the Mountain’ın etkinlikte tam çıkışını yapacağını açıkladı. Şu anda yaklaşan PSVR 2 lansman başlığı hakkında pek bir şey bilinmiyor, ancak Playstation, hayranların yarınki etkinlik sırasında gelen sanal gerçeklik ile buluşan Horizon’ı görecekler.

Ocak ayında Sony, PlayStation VR 2’nin üretime geçtiğini duyurdu. PSVR 2, önümüzdeki yılın başlarında piyasaya sürülecek ve iki adet 2000 x 2040 OLED ekran, göz izleme teknolojisi ve kulaklığın içine yerleştirilmiş dokunsal geri bildirim motorları gibi etkileyici özelliklere sahip olacak.

Bu ay ki State of Play etkinliği yaklaşık 30 dakika sürecek ve Summer Game Fest’in bir parçası olarak en yeni PS4, PS5 ve PSVR 2 oyunları için açıklamalar ve güncellemeler sunacak . Twitter’da resmi Playstation hesabı, hayranlarına çok beklediği Horizon: Call of the Mountain’ın etkinlikte bulunacağına ve Guerilla’nın Ocak ayında ilk kez gösterdiği kısa oyun fragmanını tekrar göstereceğini belirtti. 

30 dakika sürecek PlayStation’ın Haziran State of Play sunumunun, muhtemelen yakında çıkacak birçok oyun da dahil olmak üzere kısa sürecek sunumu en iyi şekilde değerlendirecek. Ancak, merakla beklenen God of War: Ragnarok yarınki sunumda yer almayacağını belirtelim. Bunun yerine, Sony yarın çoğunlukla PSVR 2’yi ve sanal gerçeklik cihazı için planlanan 20 oyun sergileyecek. Şu anda Perşembe günkü sunumunda olduğu söylenen VR olmayan oyunlar arasında Street Fighter 6 ve Final Fantasy 16 yer alıyor .

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir