Oyun Gündem

Horizon: Call of the Mountain’a Yaş Sınırı Getirildi!

Yaklaşan PSVR 2 oyunu kısa bir süre önce tüm Kuzey Amerika için tek video oyunu derecelendirme kurulu olan ESRB’den bir derecelendirme aldı. Horizon: Call of the Mountain, içerdiği fantastik şiddet nedeniyle gençler için resmi olarak ‘T’ derecelendirmesi aldı.

ESRB’den gelen derecelendirme, Horizon: Call of the Mountain’ın PSVR 2’ye özel olarak piyasaya sürülmesine bir aydan kısa bir süre kala geldi. 22 Şubat 2023’te yeni nesil VR başlığı için ilk lansman günü olarak önümüzdeki ay piyasaya sürülecek.

Diğer ESRB derecelendirmelerine baktığımızda, Horizon Forbidden West’in 2022 oyununa da aynı ‘T’ derecesinin verildiğini görüyoruz. Kan, alkol kullanımı ve şiddet için verildi. Özellikle üçüncü bir kayıt, Aloy’un Yasak Batı’da girmiş olabileceği yerel tavernaları ziyaret etmeyeceğimizi gösteriyor.

Bu arada, Aloy muhtemelen yeni bir macera için geri dönecek, ancak bu kez başrolü o oynamayacak. Horizon: Call of the Mountain’de Eloi yalnızca bir yardımcı olarak görünecek: Call of the Mountain, oyuncu ise tüm bir yerleşimi kurtarmak için bir kefaret görevine çıkan savaşçı Karji rolünü üstlenecek ve bu da aslında yeni ESRB derecelendirmesi ile vurgulanıyor.

Bu yeni macerayı oynamak için PSVR 2’ye ihtiyacınız olabilir, ancak neyse ki Aloy’un hikayesinin bir sonraki bölümü için buna ihtiyacınız olmayacak. Horizon: Forbidden West’in Burning Shores DLC’si hala 19 Nisan’da yayınlanacak, ancak PS4’teki lansmanından tamamen vazgeçerek yalnızca PS5 konsollarında yayınlanacak.

Kaynak
Playground

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir