Oyun GündemRehber

Hollow Knight: Tüm Büyüler Nasıl Elde Edilir

Savaş sırasında büyü kullanarak Şövalyenin cephaneliğini değiştirin. Oyuncuların Hollow Knight’da mevcut olan her büyüyü bulabileceği yer burasıdır.

Oyuncular Hollow Knight’da ilerledikçe, Hallownest’i sonuna kadar keşfetmeleri için sayısız yetenekle ödüllendirilecekler. Ancak, Şövalyenin bulabileceği tek yükseltme hareketlilik becerileri değildir. Oyuncuların elindeki en değerli kaynaklardan biri de Ruh ölçerdir. Şövalye, düşmanlarına veya Soul Totemlerine çivileriyle vurarak Ruh üretecek ve bazı Tılsımlar ne kadar Ruh kazanabileceklerini pasif bir şekilde artıracak.

Ruhun iki işlevi vardır: iyileştirme ve büyü yapma. Savaşın sıcağında, oyuncuların genellikle Şövalyeyi saldırıya karşı savunmasız bırakma riskini almaları gerekip gerekmediğine karar vermeleri gerekirken, iyileşmek için biraz zaman ayırırlar veya Ruhlarını saldırıya geçmek ve bir büyü yapmak için kullanırlar. Oyuncular, Hollow Knight’daki tüm büyülerin yanı sıra yükseltilmiş formlarını burada bulabilirler.

Focus

Focus, oyuncuların King’s Pass boyunca öğretici boyunca ilerlerken keşfedecekleri ilk büyü.

Bu alanda oyuncular, Şövalye yaklaştıkça parlayacak büyük bir taş tabletle karşılaşacaklar. Bu tabletle etkileşime girerek, Soul’u nasıl üreteceklerini ve onu iyileştirmek için nasıl kullanacaklarını öğrenecekler. Ruh ölçer ekranın sol üst köşesinde bulunabilir ve oyuncular düşmanlara vurdukça yavaş yavaş dolar.

Ölüm üzerine, oyuncular Şövalye’nin şahsında toplanmış tüm Geo’ları kaybedecek ve ölümlerinin bulunduğu yerde bir Gölge bırakılacaktır. Oyuncular ayrıca Soul metrelerinin bozulduğunu ve ne kadar Soul toplayabileceklerini sınırladığını fark edecekler. Ruh ölçer, yalnızca Şövalyenin Gölgesi ile etkileşime girerek ve onu savaşta yenerek onarılabilir, bu da kaybolan Geo’yu da geri yükleyecektir.

Vengeful Spirit

Vengeful Spirit büyüsü, False Knight’ı yendikten ve Ancestral Höyük’e erişim kazandıktan sonra oyuncular tarafından kullanılabilir hale gelir. Burada, Şövalyeye yeni bir büyü kullanma yeteneği verecek bir Salyangoz Şamanı tarafından karşılanacaklar.

Vengeful Spirit, oyuncunun onu kullandığı yerden düz, yatay bir çizgide başlayacak olan bir mermi saldırısıdır. Büyü sadece düşmanlara hasar vermekle kalmaz, aynı zamanda kırılabilir duvarları delmek için de kullanılabilir.

Oyuncuların Ancestral Höyük’ün sonunda bulacağı Yaşlı Baldur, Şövalye çok yaklaştığında kıvrılıp zırhlı kabuğunu savunmak için kullanarak Çivi saldırılarına karşı bağışık hale gelir. Burası Vengeful Spirit’in parladığı yer ve oyuncular aynı taktiği biraz sonra Unutulmuş Kavşaktan Greenpath’e giden yolu koruyan başka bir Elder Baldur’u geçmek için kullanabilirler.

Shade Soul

Vengeful Spirit’e yükseltme, oyuncuların Crystal Peak’te bulunabilecek Shopkeeper’s Key’i toplamasını gerektirir. Kristal Şövalye ile ilk karşılaşıldığı odanın solunda, Crystal Peak’teki merkez bankta, Dükkan Sahibinin Anahtarı bir köşeye yerleştirilmiştir. Anahtarı inceledikten sonra oyuncular, tanıdık bir yüze benzediğini fark edecekler.

Anahtar şimdi ellerindeyken, oyuncular Dirtmouth’a geri dönmeli ve daha sonra stokunu genişletebilecek olan Shopkeeper’s Key to Sly’ı iade etmelidir. Tılsımlar, basit anahtarlar ve diğer öğelerin yanı sıra Sly artık 800 Geo karşılığında bir Elegant Anahtar da satacak. Oyuncu bu anahtarı satın aldığında, City of Tears’daki Soul Sanctum’a seyahat etmesi gerekecek.

Oyuncular, Cornifer’in ilk bulunduğu yer ile Soul Sanctum arasındaki kısayoldan daha ileride büyük bir kilitli kapıyla karşılaşmış olabilir. Bu, Elegant Key’in açacağı kapıdır, ancak oyuncuların bir Soul Warrior’a karşı bir mini-boss dövüşüne hazırlanmaları gerekecektir. Mini patronu yendikten sonra, oyuncular Shade Soul’u elde edebilecekleri bir cihazla etkileşime girebilirler.

Desolate Dive

Soul Master, City of Tears’ın Soul Sanctum alt bölgesindeki patrondur. Saldırılarından biri, Şövalyeyi hedef aldıkları ve tekrar ışınlanmadan önce doğrudan yere çarptıkları bir çarpmadır. Bu, oyuncuların onları yendikten sonra elde ettikleri Desolate Dive büyüsünün Soul Master versiyonudur.

Bu büyü hem savaşta hem de savaş dışında faydalıdır. Bir savaş sırasında oyuncular, yenilmezlik çerçevelerinden (veya I-karelerinden) düşmanlara çarptıktan sonra zincirleme saldırılar için yararlanabilirler, ancak bunun zamanlaması titiz olabilir ve doğru yapmak için biraz pratik gerektirebilir.

Oyuncular ayrıca Hallownest’te yürürken zeminin sallandığı ve artık Desolate Dive büyüsü kullanılarak delinebilecekleri alanlar bulmuş olabilir. Oyuncular, patron dövüşünden sonra, kırılgan cam benzeri zemini parçalayabilecekleri Soul Sanctum’dan ayrılırken bunu test etme fırsatına sahip olacaklar.

Descending Dark

Azalan Karanlık, önceki yinelemeyle büyük ölçüde aynı şekilde çalışır, ancak şimdi çok daha geniş bir menzile sahiptir ve düşmanlara daha fazla hasar verir.

Bu büyü, Kristal Tepe’nin bir alt bölgesi olan Kristalleşmiş Höyük’te bulunur. Bu yükseltmeyi elde etmek için, oyuncuların Crystal Dash yeteneğini kullanabilmeleri için önce Crystal Heart’ı toplamaları gerekir, aksi takdirde bölgeye erişemezler.

Kristalize Höyük içinde oyuncular, yalnızca platform oluşturma mücadelesini tamamlayarak veya ölerek bırakılabilecek bir alana bırakılacak. Bu nedenle atlayışları kolaylaştırmak için Hükümdar Kanatlarının kilidini açmanız önerilir. İlerledikten sonra, oyuncular kristalle çevrili başka bir Salyangoz Şamanı bulacaklar ve kristal kırıldıktan sonra onlara Azalan Karanlık verecekler.

Howling Wraiths

Howling Wraiths, Şövalye’nin üzerinde bir yay şeklinde bir enerji patlaması yayar ve aynı anda 3 vuruş verir. Büyü, özellikle uçan veya üzerinden atlayan düşmanlara saldırmak için onları kovalamak yerine geçerken hasar almak için kullanışlıdır.

Sis Kanyonu’nun alt bölgesinde bulunan oyuncular, Howling Wraiths büyüsünü elde etmek için batıdaki Aşırı Büyümüş Höyük’e gitmelidir. Squits tarafından pusuya düşürülecekler ve bu odanın sağ üst köşesindeki kapıyı açmak ve yola devam etmek için onları yenmeleri gerekiyor.

Oyuncular yakında, tam önlerinde süzülen Uluyan Hayaletler ile daha büyük bir Salyangoz Şamanının cesedini keşfedecekler.

Abyss Shriek

Oyuncu, büyünün dört patlamasının tümü ile bir düşmanı vurabilirse, Şövalyeyi hasar artırıcı tılsımlarla donatmanın yanı sıra, Abyss Shriek, oyuncuların emrindeki tartışmasız en güçlü saldırıdır.

Bu yükseltilmiş büyüyü cephanelerine eklemek için oyuncular Abyss’e seyahat etmelidir. Bu, Kadim Havzanın bir alt alanıdır ve yalnızca oyuncu Kral Markasını zaten topladıysa erişilebilir.

Abyss’in ana odasının en altında, oyuncular sola doğru hareket etmeli ve içinde birkaç Gölge Sürüngen bulunan ve başka bir odaya açılan bir geçitten geçmelidir. Eğer oyuncular Dream odanın ortasındaki kaideyi çivilerse, burada ne yapacaklarına dair bir ipucu alacaklar. Şövalyenin “sesini” kullanmak için oyuncular, Abyss Shriek’in kilidini açmak için kaide üzerinde dururken Howling Wraiths büyüsünü kullanmalıdır.

Hollow Knight PC, Linux, PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch’te mevcuttur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mobil uygulamamızı denediniz mi?