Oyun Gündem

Hogwarts Legacy Seslendirme Kadrosu Açıklandı!

Yayıncı Warner Bros. Games ve geliştirici Avalanche Software, açık dünya aksiyon RPG Hogwarts Legacy’nin Simon Pegg, Luke Youngblood ve diğer oyuncuları içeren seslendirme kadrosunu duyurdu.

  • Müdür Phineas Nigellus Black (Simon Pegg tarafından seslendirildi) – Simon Pegg, Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’nun huysuz Müdürü Phineas Nigellus Black’i canlandırıyor. Uzun bir Slytherin soyundan gelen Müdür Black, kendisinin de büyük bir küçümsemeye sahip olduğu öğrenciler tarafından nefret edilmektedir. İşine son derece uygun olmayan Black’in amacı, mümkün olan en az işi yapmak ve öğrenci topluluğuna görünmekten kaçınmaktır – büyücülük dünyasındaki statüsüne ve ameliyatla manikürlenmiş sakalına odaklanmayı tercih eder.
  • Oynanabilir Avatar (Sebastian Croft / Amelia Gething tarafından seslendirildi) – Hogwarts’a ilk kez giren beşinci sınıf öğrencileri olarak Sebastian Croft ve Amelia Gething, oyunun oynanabilir avatarının iki ses seçeneğini canlandırıyor; bu avatar son derece özelleştirilebiliyor ve oyuncuların olmak istedikleri cadı veya büyücüyü seçmelerine olanak tanıyor.
  • Profesör Matilda Weasley (Lesley Nicol tarafından seslendirildi) – Lesley Nicol oyundaki kilit karakterlerden biri olan Profesör Matilda Weasley’i seslendiriyor. Bir Gryffindor olan Matilda, Hogwarts’ın Müdür Yardımcısıdır ve oyuncuya Büyücünün Alan Kılavuzu’nu vererek ve İhtiyaç Odası’nı göstererek diğer öğrencilere yetişmesine yardımcı olur.
  • Profesör Onai (seslendiren Kandace Caine) – Kandace Caine, bir zamanlar dünyanın en büyük büyücülük okulu olan Uagadou’da Kehanet öğretmeni olan ve kocasının kaybını öngöremediği gerçeğiyle görüşüne olan inancı sarsılan yetenekli bir Kahin olan Profesör Onai’yi canlandırıyor. Bu acı dolu anıları geride bırakmaya karar vererek, Profesör Weasley’nin Hogwarts’ta Kehanet dersleri vermesi için yaptığı daveti kabul eder.
  • Profesör Satyavati Shah (Sohm Kapila tarafından seslendirildi) – Astronomi profesörü Profesör Satyavati Shah, Sohm Kapila tarafından seslendirildi. Muggle dünyasında yetişmiş olan Profesör Shah kendini bilimlere adamıştır ve öğrencileriyle dolambaçlı ve iddialı aforizmalarla konuşma eğilimindedir.
  • Everett Clopton (seslendiren Luke Youngblood) – Serinin uzun süreli hayranları, film serisinde Lee Jordan’ı canlandıran Luke Youngblood’u tanımaktan heyecan duyacaklar; kendisi bir Ravenclaw ve melez, kural tanımaz ve şakacı Everett Clopton’ı seslendirmek üzere geri dönüyor.
  • Mahendra Pehlwaan (seslendiren Asif Ali) – Asif Ali, bir başka Ravenclaw öğrencisi olan, muggle doğumlu ve kurallara ve yönergelere agresif bağlılığı profesörleri bile biraz bıktıran hevesli bir kural bekçisi Mahendra Pehlwaan’ı seslendiriyor!
  • Nearly Headless Nick (Jason Anthony seslendirdi) – Sir Nicholas de Mimsy-Porpington olarak da bilinen Gryffindor evinin hayaleti Nearly Headless Nick, biraz kendini beğenmiş olsa da arkadaş canlısı ve eğlencelidir. Gryffindor oyuncularının önemli bir gizemi çözmek için çok önemli cevapları bulmalarına yardımcı olacak anahtar olabilir – eğer ona biraz çürümüş biftek içeren küçük bir iyilik yapmaya istekli olurlarsa!
  • Seçmen Şapka (seslendiren Jason Anthony) – Duyarlı, sihirli bir şapka olan ikonik Seçmen Şapka, hangi Hogwarts evinin uygun olacağını belirlemek için oyuncunun girdileriyle birlikte öğrencinin geçmişinden gelen bilgileri kullanır.

Hogwarts Legacy PlayStation 5, Xbox Series ve Steam üzerinden PC için 10 Şubat’ta, PlayStation 4 ve Xbox One için 4 Nisan’da ve Switch için 25 Temmuz’da çıkacak.

Kaynak
Gematsu

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir