Oyun Gündem

Hogwarts Legacy Satış Listelerinin Zirvesinde!

Piyasaya sürülmesine haftalar olmasına rağmen, WB Games’in Hogwarts Legacy oyunu satış listelerinin başında yer alıyor. Forbes’ta yazılan habere göre, Steam’in en çok satan oyunlar listesinde en çok satan oyun oldu. Amazon’da en çok satan PS5 ve Xbox Series X/S oyunları incelendiğinde, Hogwarts Legacy’s Deluxe Edition listelerin başında yer alıyor.

Harry Potter serisinin popülerliği göz önüne alındığında bu çok da şaşırtıcı değil. Satışlar, bu ayın başlarında yayınlanan ve “2023’ün en büyüklerinden biri” olacak “devasa bir lansman” öngören Benji-Sales raporuyla uyumlu. Eğer eleştiriler olumlu olursa, oyun çıkış yaptığı ilk haftada beş milyon adet satabilir.

Hogwarts Legacy 10 Şubat’ta PC, Xbox Series X/S ve PS5’te yayınlanıyor. Xbox One ve PS4 versiyonları 4 Nisan’da, Nintendo Switch versiyonu ise 25 Temmuz’da piyasaya sürülecek.

Kaynak
Playground

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir