Oyun Gündem

Hogwarts Legacy İçin Yayınlanan Yama İşleri Daha da Kötüleştirdi

Hogwarts Legacy için ilk büyük güncelleme oyunun genel performansını ve istikrarını iyileştirmeyi amaçlıyordu ancak tüm sorunlar çözülmüş değil, hatta bazı oyuncular eskisinden daha kötü performans aldığını belirtti.

14 Şubat yama notları, bir dizi kilitlenme hatasından ve “gölgelendirici derleme optimizasyonlarından” bahsediyor. Ancak, hata raporu bölümündeki en popüler sorunlardan biri olan fps düşüşü sorununun giderildiğini belirtmiyor.

Oyunun lansmanından bu yana, PC oyuncuları oyun sırasında takılmalar ve çökmeler bildiriyor ve bu, gölgelendiricilerin nasıl yüklendiği ile ilgili gibi görünüyor. DirectX12 kullanan Unreal Engine oyunları, oyun platformunuz ne kadar iyi olursa olsun, gölgelendiriciler ilk kez yüklendiğinde takılma eğilimi gösterir. Final Fantasy 7 Remake, gölgelendirici günahının özellikle korkunç bir örneğiydi ve bazı Hogwarts Legacy için de aynı derecede kötü bir örnek.

Oyunun Steam ve Warner Bros forumlarındaki oyuncular, yamanın performansı iyileştirmediğini, hatta daha da kötüleştirdiğini bildirdi.

Tek bir şey düzeltilmemiş. Çerçeveler yaklaşık %50 oranında düştü ve takılmalar yaklaşık %500 arttı.

Kaynak
Playground.ru

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir Yorum

  1. Empress bu nedenle güncelleme öncesi versiyona odaklandığını paylaştı hatta kırdığını da duyurdu diyebiliriz.
    Oyun dosyalarını crackten önce paylaştı. Başka biri çıkıpta Empress’ten önce crack paylaşsa çok ilginç bir atmosfer olurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir