Oyun GündemRehber

Hogwarts Legacy Gobstone Konumları Rehberi

Hogwarts Legacy’de başlayabileceğiniz ilk yan görevlerden biri Gobs of Gobstones olarak adlandırılır. Hogwarts öğrencisi olan Zenobia Noke, sizden kalenin etrafına gizlenmiş ve kızın ulaşamayacağı Gobstone’ları bulmasına yardım etmenizi isteyecek. Bu görevi maceranız sırasında istediğiniz zaman gerçekleştirebilirsiniz, ancak tamamlaması oldukça hızlıdır ve haritaya aşina olmanıza yardımcı olacaktır, bu yüzden ihmal etmemeye çalışın. 

Hogwarts Legacy’deki Gobstone konumları

Kayıp Gobstones toplamda altı tanedir ve yaklaşık konumlarını görmek için haritayı kontrol edebilirsiniz. Arama yapılacak alanı mor bir daire sınırlayacaktır. Fazladan yardıma ihtiyacınız varsa, sizi her noktaya götürecek olan Charmed Compass’ı etkinleştirebilirsiniz.

Gobstone #1 – Başkalaşım Avlusu (Transfiguration Courtyard)

İlk Gobstone, Başkalaşım Avlusu’ndaki kemerlerin hemen üzerindedir. Daha spesifik olarak, güneydoğuya bakmanız gerekiyor ve onu göreceksiniz.

Gobstone #2 – Kehanet Sınıfında Uçan Alev (Divination Classroom Floo Flame)

İkinci Gobstone, Kehanet Sınıfı Floo Flame konumunun yakınında bulunabilir. Alevin sağındaki kapıdan geçin ve köşeyi dönene kadar yürümeye devam edin. Ahşap kirişlerin yönüne bakın ve Gobstone’u göreceksiniz.

Gobstone #3 – Kehanet Kulesi (Divination Tower)

Kehanet Sınıfı Floo Flame’e geri dönün ve merdivenleri tırmanmaya devam edin. Bitirdiklerinde tavana doğru bakın. Dev bir avize göreceksiniz. Üçüncü Gobstone üzerine yerleştirilir.

Gobstone #4 – Ravenclaw Kulesi (Ravenclaw Tower)

Gerekirse Büyülü Pusula’yı kullanarak Ravenclaw Kulesi’ne ulaşın. Dördüncü Gobstone’un yaklaşık yerini bulduğunuzda, güneydoğuya, tavana doğru bakın. Sütunlardan birinin üzerinde durduğunu fark edeceksiniz.

Gobstone #5 – Kupa Odasının Dışında (Outside the Trophy Room)

Beşinci Gobstone, Trophy Room’un hemen dışında ve Ravenclaw Kulesi’nin yanındadır. Bu konumda bir Uçan Alev bulunabilir. Batıya bakın ve bir sütunun tepesinde göreceksiniz.

Gobstone #6 – Ödül Odası (Trophy Room)

Altıncı ve son Gobstone, Trophy Room’da bulunabilir. İçeri girin ve kuzeye doğru yürüyün. Bir rafta bulacaksınız.

Kaynak
Wccftech

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir