Oyun Gündem

Hideo Kojima’ya göre Death Stranding Filmi Gişe Rekorları Kıran Bir Film Gibi Hissettirmeyecek

Video oyunlarına dayanan filmler genellikle gişe rekorları kırmayı hedefler. Bu canlı aksiyon uyarlamaları genellikle büyük bir prodüksiyon bütçesiyle yapılır ve filmin popülaritesini artırmak için genellikle çok ünlü oyuncuları işe alır. Oyun Yönetmeni Hideo Kojima kısa bir süre önce Death Stranding’den uyarlanacak film için alışılmışın dışına çıkmak istediğini açıkladı.

Kojima kısa süre önce IGN ile Death Stranding’in yaklaşan film uyarlamasını tartışmak üzere bir araya geldi.

Kojima röportaj sırasında “Bir süre önce oyunların film uyarlamalarının başarısız olması, oyunculara hitap eden birçok filme yol açtı, değil mi?” “Bu yüzden oyunla aynı tür bir görünüme sahipler. Death Stranding filminin böyle olmasını istemiyorum. Bunun yerine, Death Stranding dünyasını filme uygun bir şekilde değiştirme ve geliştirme yaklaşımını benimsiyorum.”

“Para kazanmak benim de odaklandığım bir şey değil. Daha arthouse bir yaklaşım hedefliyorum ve böyle bir film yapmayı teklif eden tek kişi Alex Lebovici’ydi, bu da bana onun oldukça sıra dışı birisi olduğunu düşündürüyor” diye ekledi Kojima.

Kojima ayrıca video oyununun kahramanı Sam Porter Bridges’in film uyarlamasında yer alıp almayacağına henüz karar vermediğini de paylaştı. Oyunun yönetmeni, sadece oyuna dayanan ve bazen filmlere iyi bir şekilde aktarılamayan diğer video oyunu uyarlamalarının başarısızlığından kaçınmaya çalıştığını açıkladı.

Kaynak
Xfire

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir