Oyun Gündem

Hideo Kojima’nın Tweeti Çok Yakında Ortaya Çıkacak Bir Şeyin İşareti Olabilir

Death Stranding yönetmeni Hideo Kojima, Twitter’da HAL-9000 ve belirli bir tarihe yönelik birkaç ipucu gibi görünen bir video yayınladı.

Hideo Kojima, 2005 yılında kendi geliştirme şirketi Kojima Productions’ı kurduğundan beri her geçen gün daha da güçleniyor. Gizli türün şekillenmesine yardımcı olan Metal Gear Solid serisinin arkasındaki yaratıcı zihin olarak, adı genellikle daha çok film yönetmenleriyle ilişkilendirilen video oyunu yönetmeniyle eş anlamlı hale geldi. Death Stranding’in yanı sıra, Japon yaratıcı, etrafındaki en ilginç başlıklardan bazılarını ortaya çıkarmak için benzersiz zihnini kullanmaya hala hevesli ve adamdan gelen yeni bir tweet, yakında meydana gelebilecek bir şeye işaret ediyor.

Birkaç gün önce, Death Stranding’in yaratıcı yönetmeni, gerçek Kojima tarzında oldukça şifreli olan çok kısa bir video yüklemek için Twitter’a gitti. Klip, onun HAL-9000 tipi bir makineyi çalıştırdığını gösteriyor ve ardından ünlü 2001: A Space Odyssey dizesini söylüyor: “Üzgünüm Dave. Korkarım bunu yapamam.” Kamera dışarı çekildiğinde, izleyiciler bir kadın içeren bir takvimin neye benzediğini görecekler. Yanında “Haziran” kelimesi, başının üstünde ise 6 rakamı var. İnsanların bunu görmeleri gerektiği açık, bu yüzden kısa süre sonra, muhtemelen yarın bir şeylerin açığa çıkacağını ima ediyor olabilir.

Ancak, The Gamer’dan bir rapor, kadının yanındaki bazı detayların 1 gibi göründüğünü söylüyor, bu da tarihin aslında 6 Haziran yerine 16 Haziran olduğu anlamına gelebilir. Kojima’nın aklında ne olduğunu bilmenin gerçek bir yolu yok, ancak Norman Reedus’un yanlışlıkla ağzından kaçırması sayesinde Death Stranding 2’nin güçlü bir şekilde ima edildiği göz önüne alındığında, Japon yönetmenden gelecek herhangi bir büyük haberin bu devam filmiyle ilgili olması muhtemel. Ancak tweet’inde “Sanırım Jüpiter’e gidebilirim” mesajı da var, bu yüzden emin olmak zor.

Her durumda, Metal Gear geliştiricisinin ne sakladığını görmek için her şeye dikkat etmeye değer. Yakın zamana kadar Hideo Kojima’nın bir PS5 oyunu üzerinde çalışıyor olabileceğine dair söylentilerin yanı sıra Kojima Productions’ın PlayStation tarafından satın alındığını inkar eden söylentilerle birlikte, yeni bir Death Stranding taksiti olsa da ortalıkta dolaşan birkaç teori olacak. muhtemelen çoğu ne hakkında spekülasyon yapacak.

Japon hükümetinin, Death Stranding’in yönetmeninin kurgusu üzerindeki çalışması için Bakan Güzel Sanatlar Ödülü’nü Hideo Kojima’ya verdiği göz önüne alındığında, devamı hakkında biraz daha bilgi gelmesi şaşırtıcı olmaz. Elbette tweet’teki video kısa ve pek bir şey söylemiyor, bu yüzden bu noktada söylenecek her şey sadece varsayım olacak.

Death Stranding şimdi PC, PS4 ve PS5’te mevcut.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir