Oyun Gündem

Hideo Kojima Tweet’i bir PS5 Oyunu Üzerinde Çalıştığını öne Sürüyor

Deneyimli geliştirici Hideo Kojima, bir geliştirme kitini gösteren yeni bir görsele göre bir PlayStation 5 oyunu üzerinde çalışıyor olabilir.

Kojima tarafından tweetlenen görüntü, muhtemelen Kojima Production’ın yeni evinin ne olduğunu gösteriyor. Arka planda bir PlayStation 5 geliştirme kitinin ne olduğunu açıkça görmek mümkün.

Death Stranding’den kalma olsa da, şu anda geliştirme kullanımda olduğunu ima ederek bağlantılı görünüyor.

Kojima’nın şu anda bir Xbox oyunu üzerinde çalıştığı bildirildiği için bu potansiyel olarak dikkate değer. İlk olarak geçen yıl bildirilen, Microsoft’un Bulut teknolojisini kullandığı söylenen proje, “birkaç hafta önce” hala devam ediyordu.

Son zamanlarda, Sony’nin PlayStation Studios web sitesinde yapılan bir güncellemenin ardından Kojima Productions’ın Sony tarafından satın alınacak bir sonraki stüdyo olabileceği yönündeki spekülasyonlar arttı.

Geçen yıl boyunca platform sahibi Haven, Bluepoint Games, Housemarque, Nixxes Software ve Firesprite’ı satın aldı.

Kojima daha sonra, Kojima Productions’ın bağımsız kalmayı planladığını iddia ederek takip etmeden önce görüntüyü tweetleyecekti.

Hideo Kojima, 30 yılı aşkın süredir çalıştığı ve Metal Gear serisini yarattığı Konami’nin kontrolü altında 2005 yılında Kojima Productions’ı kurdu.

2015 yılında Konami’den ayrıldıktan sonra, Kojima Productions’ı PlayStation tarafından desteklenen bağımsız bir stüdyo olarak yeniden yapılandırdı.

Mart ayında Kojima, stüdyonun Tokyo merkezli ofisinde beş yıl sonra taşındığını açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir