Oyun Gündem

Hideo Kojima, ‘The Boys’a benzerlik’ Nedeniyle bir Oyun Konseptini Rafa Kaldırdığını Söyledi

Hideo Kojima, Amazon dizisi The Boys’a benzerliği nedeniyle “uzun süredir” düşündüğü bir projeyi kısa süre önce rafa kaldırdığını iddia etti.

Twitter’da konuşan Metal Gear Solid ve Death Stranding’in arkasındaki akıl, Amazon şovuna “konsept benzer olduğu için (farklı ayarlar ve püf noktaları) beklemeye aldığını” söyledi.

Kojima, “Perde arkasında efsanevi kahramanlara karşı özel bir dedektif ekibine sahip bir arkadaş (erkek/kadın) şeyi” dedi. “Başrol olarak Mads’i [Mikkelsen] düşünüyordum.”

Kojima’nın farklı bir ortamda bir oyun mu yoksa bir proje mi kastettiği belli değil, özellikle Kojima Productions multi-medyaya yayılmaya çalıştığı için.

The Boys ilk olarak 2019’da Amazon’da gösterime girdi; bu, bu projenin potansiyel olarak Kojima’nın Death Stranding’den sonraki bir sonraki projesi olabileceği anlamına gelir.

Ancak Kojima’nın dediği gibi bu gerçekleşmedi. Şimdi Xbox ile yakın zamanda onaylanan Bulut tabanlı bir oyun üzerinde çalışıyor.

Bu oyunun, Death Stranding’den Margaret Qualley’nin oynadığı ve bu yılın başlarında ortaya çıkan bir korku oyunu olan Overdose olması muhtemel.

Güvenilir endüstri uzmanı Tom Henderson, oyunun erken görüntülerini aldığını iddia etti.

Bu raporun ardından Henderson, Kojima Productions’ın kaldırılmasını talep etmek için ulaştığını iddia etti. Eğer doğruysa, hikayede ileri sürülen iddialara ağırlık veriyor gibi görünüyor.

Kojima, Death Stranding’in Kasım 2019’da piyasaya sürülmesinden bu yana bir sonraki projesiyle dalga geçti. O ay, gelecekteki bir projeye hazırlanırken korku filmleri izlemesini önerdi ve Nisan 2020’de bir “devrim” yapmak istediğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir