Oyun GündemPCPlay StationXBOX

Guardians of the Galaxy Savaş Sistemi Nasıl Oluşturuluyor?

Kıdemli Oynanış Lideri Patrick Fortier, Game Informer ile yaptığı röportajda oyunun savaş sistemi hakkında bilgiler verdi ve nasıl olacağı konusunda konuştu.

İşte o açıklamalar:

  • Açıkçası, “Galaksinin Koruyucuları” , takım ruhunu taşıyan ve aynı zamanda her karakterin benzersizliğini, karakterini vurgulayan bir oynanışa ihtiyaç duyuyor.
  • Sadece Star-Lord olarak oynadığınız bir sistem böyle ortaya çıktı, ancak yakınlarda dört kahraman daha var, onlara emir veriyorsunuz. Fortier’e göre, bu “tek başına takım oyunu” hissini doğuruyor. Sadece bir karakteri doğrudan kontrol etmenize rağmen, aynı anda tüm ekiple oynuyormuşsunuz gibi geliyor.
  • Muhafızların yetenekleri davranışlarına göre belirlendi: Rocket ve Groot birlikte çalışır, ancak Rocket ateş eder ve Groot korur; Drax kalabalığı kontrol eder ve sersemletme gibi durum efektleri uygular; Gamora bir düşmana odaklanır ve onlara çok fazla hasar verir.
  • Yeteneklerin bekleme süreleri vardır: Bir emir verdiğinizde, onu hemen bir sonrakini gerçekleştirmeye zorlayamazsınız. Oyunun temposunun kırılmaması için, farklı karakterlerin yetenekleri kısmen değiştirilebilir: örneğin, Gamora bekleme süresindeyse tamamen hasar becerilerinden mahrum kalmayacaksınız. Bu sistem aynı zamanda oyuncuları farklı beceri kombinasyonları oluşturmaya teşvik eder.
  • Star-Lord’un 1980’lerden kalma şarkılara olan sevgisi savaşlarda yazılıdır: Özel bir sayaç dolduğunda, baş karakter, oynatıcısında çalmakta olan parçaya dayalı olarak ilham verici bir konuşma yapabilir. Takım motive olduğunda bekleme süreleri çok daha hızlı geri alınır.
  • Fortier, çeşitli biçimlerdeki diyaloğun çok ilgi gördüğünü ekliyor: Örneğin, her koleksiyon hakkında Muhafızlardan biriyle konuşabilirsiniz. Toplamda, oyun Deus Ex’in iki katı kadar konuşma datasına sahip.

Sohbetin tamamı ise aşağıdaki videoda:

Guardians of the Galaxy 26 Ekim’de PC, PlayStation ve Xbox için çıkacak. 

Gameolog

Kurucu üyelerden oluşan yazar topluluğuyuz. Bütün oyun severlere doğru haberler iletmeyi amaçlıyoruz... Oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip eden ekibimiz, bu sektöre ait son gelişmeleri haber içeriklerini yamaları ve modları size aktarıyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir