Oyun Gündem

Gothic Remake, Ürpertici Yeni Oynanış Fragmanı

THQ Nordic, Alkimia Interactive’in yeni fantastik RPG oyunu Gothic için yeni bir oynanış fragmanı yayınladı ve bu fragman dev örümceklerle dolu.

2001 yılında Piranha Bites, fantastik RPG Gothic’i piyasaya sürdü. Piyasaya sürüldüğü sırada, oyun olumlu eleştiriler aldı ve tam bir franchise olmak için yeterince kopya taşıdı. Gothic serisi, 2000’ler ve 2010’ların başında iki doğrudan devam oyunu ve üç yan oyun yayınlayacaktı, ancak franchise 2011’de tam bir ara verdi. Şimdi, THQ Nordic, franchise’ı büyük bir şekilde geri getirmeye hazırlanıyor gibi görünüyor.

İlk Gotik oyun, yüksek fantezi RPG’lere göre oldukça benzersiz bir kuruluma sahip. Dünyada, bir insan krallığı Orklara karşı kaybedeceği bir savaş veriyor ve sahip olduğu tek şans, mayınlardan çıkarılması gereken büyülü cevheri içeriyor. Bu cevheri çıkarmak için krallık tüm esirlerini alır ve onları son derece tehlikeli ve güçlü büyücüler tarafından denetlenen bu madenlere gönderir. İlk Gotik’in ana konusu, oyuncunun hayatta kalmaya ve sonunda bu madenlerden birinden kaçmaya çalışmasını içerir. Oyunun kendisi Elder Scrolls gibi diğer fantezi serileri kadar popüler olmasa da, Gothic, piyasaya sürüldüğü sırada gelişmiş AI’sı ile dikkat çekti.

2019’un sonlarında THQ Nordic, planlanan bir Gotik versiyonun oynanabilir bir demosunu yayınladı. Demoya verilen tepki çok olumluydu ve şirketi oyunu tam geliştirmeye taşımaya teşvik etti. Bugün erken saatlerde şirket, ne yazık ki oyunculara oyunun kendisi hakkında pek bir şey söylemeyen yaklaşan remake için tam bir fragman yayınladı. Fragmanın çoğu, izleyiciyi kötü şöhretli madenlerden geçiren ve çeşitli karakterlerin zorlu ve yorucu koşullar altında çalıştığını gösteren uzun bir izleme çekimidir. Fragmanın sonunda, birkaç mahkum madenin daha derin, daha az keşfedilen bölümlerinden birinde görünüyor ve daha sonra diğer birkaç örümcek ona katılmadan önce dev bir örümcek tarafından saldırıya uğruyor.

Gothic fragmanı, THQ Nordic’in bugünkü vitrinde sergilediği birkaç yeni şeyden biriydi. Bu, Destroy All Humans için yeni bir oyun fragmanı içeriyordu! 2: Reprobed ve diğerleri arasında SpongeBob SquarePants: The Cosmic Shake adlı yeni bir SpongeBob SquarePants oyunu. Ne yazık ki, gösteri sırasında Gotik versiyonun çıkış tarihinden bahsedilmedi.

Demoya verilen resepsiyonun ardından, THQ Nordic, Gotik versiyonun yeniden çevrimi üzerinde çalışmak üzere özel olarak yapılmış Alkimia Interactive olarak bilinen yeni bir stüdyo kurdu. Aynı zamanda, şirket oyundan bir dizi ekran görüntüsü yayınladı ve oyunculara yaklaşmakta olan yeniden yapımdan ne bekleyecekleri konusunda daha iyi bir fikir verdi. Ancak bu yeni fragman devam edecek bir şeyse, Gotik dünyasındaki madenler, oyuncuyu kaçmadan önce birkaç korkuya neden olacak tehlikeli bir yer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir