Oyun Gündem

FSR 2.0 DLSS Modu Marvel’s Guardians of the Galaxy, Metro Exodus ve Daha Fazla Oyunla da Çalışabiliyor

AMD’nin FSR 2.0 açık kaynağı piyasaya sürmesinden kısa bir süre sonra, modder PotatoOfDoom, Cyberpunk 2077 için yaptığı NVIDIA DLSS’den FSR 2.0’a dönüştürme moduyla herkesi şaşırtmıştı. Yaratıcıya göre mod, şu anda oyunda bulunan resmi FSR 1.0 uygulamasına göre önemli bir gelişme sağlıyor.

İLGİLİ YAZI: Düşük Sistemli Oyunculara Müjde! Cyberpunk 2077 AMD FSR 2 Modu

Ayrıca, oyuncuların DLSS özellikli oyunlarda FSR 2.0’ın resmi olmayan uygulamalarının keyfini çıkarmasını sağlayacak diğer benzer modların yakında ortaya çıkacağı umudunu artırdı. Modun sorunsuz çalıştığı oyunlar:
Dying Light 2, Red Dead Redemption 2, Metro Exodus: Enhanced Edition, Marvel’s Guardians of the Galaxy, Death Stranding ve Control.

AMD kısa süre önce FSR 2.0’ın NVIDIA DLSS’den iki kat daha hızlı yayıldığını belirtti. Bu hızda, çoğu DLSS destekli oyunlar için geçici çözümler ve modlar en fazla birkaç hafta içinde kullanılabilir hale gelebilir.

Ancak, bazı uyarılar var. Bu FSR 2.0 DLSS modları mükemmel değil ve gölgelenme gibi doğal sorunlardan muzdariptir.

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mobil uygulamamızı denediniz mi?