Oyun Gündem

Forspoken PC vs PS5 Karşılaştırması: Hangi Platform En İyisi?

Square Enix’in yeni aksiyon RPG oyunu Forspoken artık PS5 ve PC’de mevcut ve hangi sürümü alacağınız konusunda kararsızsanız, okumaya devam edin.

Oyun PS5’te Kalite, Ray Tracing ve Performans olmak üzere 3 grafik moduna sahip. Forspoken’ın PC versiyonuna gelince, mevcut en yüksek grafik ayarları Kalite modunda çalışan PS5 versiyonuna çok benziyor, ancak çizim mesafesi ve ışın izleme gölgelerinin kalitesi açısından gözle görülür iyileştirmeler var.

PS5’te Kalite modu ortalama 1728p doğal çözünürlük sağlıyor ve daha yüksek kaliteli dokuların yanı sıra daha iyi bir çizim mesafesi sunuyor. Işın İzleme modu ortalama çözünürlüğü 1512p’ye düşürüyor ve yakındaki nesnelere uygulanan ışın izleme gölgeleri lehine hem doku kalitesini hem de çizim mesafesini azaltıyor. Ancak yansımaların veya ışıklandırmanın kalitesinde herhangi bir iyileştirme getirmiyor. Performans modu, Işın İzleme modunda görülen doku kalitesi ve çizim mesafesindeki aynı kesintilere sahiptir ve ortalama çözünürlük, yeniden yapılandırma ayarı ile 1440p dinamik çözünürlüğe düşürülür.

Kaynak
twistedvoxel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir